Kolay Hobiler

Can Dostlar Hediyelik Tığ İşi Oya Modeli Yapılışı

12 Eylül 2019
Can Dostlar Hediyelik Tığ İşi Oya Modeli Yapılışı

Tığ işi can dostlarınıza hediyelik başörtüleri yapabilirsiniz. Serum halkalardan yapılan bu oya modelini çok beğeneceksiniz.

Tığ Oyaları Çok Seviliyor

Geçmişten günümüze kadar gelmiş olan tığ oyaları herkesim tarafından çok seviliyor. Tığ işleri bu günümüze kadar gelerek farklılıklar göstererek kendini her zaman sevdirmeyi başarmıştır. Tığ işleri en çok çeyizlik ürünlerde kullanılan bir örgü modelidir. Çeyizler için hazırlanan birbirinden güzel tığ oyası modelleri tığ işlerinden çıkmaktadır. Çeyizlerin olmazsa olmazı olan tığ işleri de herkes severek kullanıyor. Özellikle yazma ve tülbent kenarlarında kullanılan oya modelleri Türk halkı tarafından çok beğeniliyor. Tülbent oyaları hem şey izlerde hem de kapalı bayanların günlük hayatta kullandığı oya modellerindendir.

Can Dostlar Tığ Oyası Yapılışı

Çeyizlik yazmalar

Çeyizlik olarak hazırlanan yazma modellerinin oyaları çok seviliyor. Yazma oyaları kadınların çeyizlerini süsleyen modellerdir. Birçok modelde yazma kenarı bulabilirsiniz. Renk renk yazma modellerini dilediğiniz tülbenttin kenarına oya yaparak, sizlerle güzel tülbentler elde edebilirsiniz. Kadınlar günlük hayatta kullanmış oldukları yazmaların kenarına çeşitli tığ oyaları yapmaktadır. Bu tığ oyaları sayesinde yazmaları çok hoş gözükmektedir. Hem günlük hayatta kendileri kullanıyor hem de hediye olarak verdikleri kişilere verebiliyorlar. Tığ işleri kadınların en çok kullanmayı sevdiği örgülerden bir tanesidir. Tığ işlerini örmek ne kadar zor gözükse de internetten bakarak sizler de öğrenebilirsiniz. İnternet ortamında çekilmiş olan videoları inceleyerek tığ işlerini yapabilirsiniz. Ya da anlatımlı tığ işi modellerine bakarak bu işleri modellerini sizler de farklı şekillerde çıkartabilirsiniz. Örmüş olduğunuz tığ işlerini, dilerseniz kendiniz kullanabilir, dilerseniz de sevdiğiniz kişilere hediye edebilirsiniz.

Can Dostlar Tığ Oyası Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.