Kolay Hobiler

Çapraz Laleler Şiş İşi Örgü Yelek Şal ve Battaniye Modeli

25 Nisan 2019
Çapraz Laleler Şiş İşi Örgü Yelek Şal ve Battaniye Modeli

Çapraz laleler örgü modeli şiş işi olup yelek, şal ve bebek battaniyelerde kullanılıyor. Narin örgülerden biri olan bu örneği hemen sende öğren.

Çapraz laleler örgü modeli yelekte kullanılacaksa lastik koyulacak, battaniyede kullanılacak ise etrafına haroşa koyulması gerekecek. Şiş işi ile örülen çapraz laleler örgü modelinin resminde de görüldüğü gibi birbirinin içerisinden geçen laleleri anımsatıyor. Gönülden Örgüler tarafından anlatılan model 14 dakikada gösterilmiştir. Şiş numarası, kullanılan ipin markası ve atılacak olan ilmek sayısı gibi bilgileri gönül hanım videoda seslendirmiştir. Sizlerde çapraz laleler örgü modelinin nasıl yapıldığını öğrenmek isterseniz kısa bir vaktinizi ayırarak videoyu izleyebilirsiniz.

çapraz laleler örgü modeli

Çapraz laleler örgü modeli aşağıdaki videoda 3 tane motif çıkarılarak gösterilmiştir. Her bir motif için 6 ilmek ve 6 sıra yapılmıştır. Şiş numarası 3.5 numara ve kullanılan ip ise normal kalınlıktadır. Yapılan 3 tane motif için gerekli olan ilmek sayısı 18 ilmek, ek ilmek sayısı 1, ve kenar ilmek sayısı ise 2 olmak üzere taplandığında 21 ilmek atılmış oluyor.

Çapraz Laleler Örgü Modeli Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.