Kolay Hobiler

Çatalla Yapılan Kum Boncuklu Tığ İşi Oya Modeli

1 Şubat 2019
Çatalla Yapılan Kum Boncuklu Tığ İşi Oya Modeli

Çeyizlerinizin olmazsa olmazı olabilecek yeni bir boncuklu oya modeli, kum boncuklu yalancı iğne oyası anlatımlı videosu ile karşınızdayız.

Merhaba hanımlar, bugün sizlere iğne oyasından çevrilen ve hatta iğne oyasını andıran bir tığ oyası modelini göstereceğiz. Çeyizlerin vazgeçilmezi olabilecek bir oya modelidir. Zor bir model değil, ortası sadece çatal yardımı ile yapılıyor. Diğer kısımları ise tığ oyası ile gidecek şekilde yapılıyor. İp iğneye geçiriliyor. Sonrasında ip çatala 12 defa dolanıyor. İpleri hepsini bir araya toplayıp sıkıp iğneyi alt kısmının tam ortasından geçirip iğneye bir dolanıyor. Tam orta kısmında olmasına özen gösteriniz. Bu işlemi sıkı olup açılmaması için 3 defa düğüm atılıyor. Sonrasında çataldan çıkararak oyanın orta kısmı oluşturuluyor.

Çatalla Yapılan Tığ İşi Boncuklu Oya

Sonrasında kırmızı ip alınır bir düğüm atılır, yapmış olunan fiyonk kırmızı ip ile birleştirilir. Fiyonk etrafı kırmızı iple dönüldükten sonra boncuk ekleme işlemine geçiliyor. Yalancı iğne oyası diye de adlandırılan bu oya modelini Suzan hanım anlatımlı video ile göstermiştir. Aşağıdaki videoda çatalla yapılan oya modelini izleyebilirsiniz.

Çatalla Yapılan Tığ İşi Boncuk Oyası Modeli

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.