Kolay Hobiler

Çatla Patla Kaynana Tığ İşi Modeli Anlatımlı Yapılışı

22 Temmuz 2019
Çatla Patla Kaynana Tığ İşi Modeli Anlatımlı Yapılışı

Çatla patla kaynana tığ işi ile yapılan bir başörtüsü oyasıdır. Kadınlar beğendiği sıralı oyalardan çok daha güzel bir model.

Tığ ile örgü örmek birçok bayanın en vazgeçilmez hobisidir. Özellikle ev hanımları tığ işi yaparak hem boş vakitlerini değerlendiriyor hem de eve iyi şekilde katkıda bulunuyor. Pek çok bayan örgü örerek para kazanabiliyor. Tabii tığ işi yaparak para kazanmak için bu alanda kendinizi geliştirmeniz gerekiyor. Tığ kullanarak çeşitli motifler oluşturabilirsiniz. 

Atkı, şal, tülbent oyası, lif, elbise, hırka, yelek, şapka ve patik modellerini örebilmek istiyorsanız tığ işleri hakkında bilgiye sahip olmalısınız. Bu motifleri örerken hem stres dağıtabilir hem de şık modeller ortaya koyabilirsiniz. 

Tığ İle El İşleri Üretmek 

Tığ ile örgü örerken bazı unsurlara dikkat etmek gerekir. Örmek istediğiniz modele göre tığ numarası, ip modeli ve süs eşyası temin etmelisiniz. Tığlar numaralara ayrılır ve öreceğiniz ipin kalınlığına göre belirlemelisiniz. Öreceğiniz model inceyse ince numaralı tığ kullanmalısınız. Kullanacağınız ipin kalınlığı da çok önemlidir. Lif, atkı ve hırka genelde kalın tığ ve ip ile örülürken tülbent oyası ve şal isteğe göre ince numaralı tığ ve ip ile örülür. 

Çatla Patla Kaynana Oyası

Hangi modelde ne çeşit ip ve tığ kullanmayı bilmiyorsanız oya anlatımı içeren kitaplardan temin edebilirsiniz. Resimli ve sesli bir şekilde anlatan bir kaynak temin ederseniz örgü örerken hiç zorlanmazsınız. İnternet sitelerinde yer alan videolu anlatımlar aracılığı ile de tığ işiyle örgü örmeye yönelik her bilgiye ulaşabilirsiniz. 

Çatla Patla Kaynana Oyası

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.