Kolay Hobiler

Çatlak Gelin Kaynana Anlatımlı İğne Oyası Modeli Yapımı

20 Ekim 2019
Çatlak Gelin Kaynana Anlatımlı İğne Oyası Modeli Yapımı

Çatlak gelin kaynana iğne oyası modeli yapılışı. Hem gelin hemde kaynananalar için süper bir model.

İğne oyalarının baş tacı olan danteller asırlardır en ilgi gören örgü modelleri arasındaki yerini korur. Birçok bayanın örmeye merak sardığı ve başarmak için çabaladığı tıp oyaları bitirildiğince oldukça şık bir görünüm sunar. Yazma oyaları da hazırlamanın mümkün olduğu iğne işi oyalarda birbirinden güzel modeller elde etmek mümkündür. Modası asla geçmeyen iğne oyaları evlerde özenle sergilenir. Kullanımı oldukça kolay olan iğne işleri ılık su ile yıkama ve ütüleme işlemlerinin ardından ilk günkü görünümüne yeniden kavuşur.

El Emeği Göz Nuru İğne Oyaları

İğne oyaları incelik isteyen bir iştir ve örülmesi esnasında çok büyük dikkat ister. Her bir ilmeği özenle çekmek ve aynı ölçülerde satırlar oluşturmak gerekir. Örgü tekniklerinde geçerli olan birçok kavram özenle işlenerek ortaya oya ve dantel örnekleri çıkartılır. Evlerde kullanılan bir başka oya modeli işe dantel sehpa örtüleri ve masa fiskos örtüleridir. Oldukça muazzam bir görüntü yaratan bu oyalar takım halinde örülerek salonlarda sergilenir. Beyaz renk ağrılıklı olarak örülen masa dantelleri her şartta ilgi çekmeyi başaran modellerdir. Misafirlerin beğeni ile baktıkları danteller ince işçilik ürünleri olduğu için büyük bir özveri işe örülerek hazırlanır.

Çatlak Gelin Kaynana Oyası

Çeyizlerin olmazsa olmaz grupları arasında yer alan yazma oyaları ve dantel modelleri her dönem moda olmayı başaran ürünler arasında yer alır. Örmesi oldukça zor olan bu ürünler dayanıklılık bakımından da tercih edilmektedir.

Çatlak Gelin Kaynana Oyası

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.