Kolay Hobiler

Çayır Çimen Ajurlu Bluz Örgü Modeli Motiflerinin Tarifi

12 Temmuz 2019
Çayır Çimen Ajurlu Bluz Örgü Modeli Motiflerinin Tarifi

Çayır çimen örgü modeli ajurlu bluz örmek için birebir. Bluz dışında şallar, yelekler, bebek örgüleri de örebileceğiniz şık bir model.

 Kadınları boş zamanını değerlendirmek ya da ek gelir sağlamak için en çok yaptığı uğraşların başında örgü örmektir.  Örgüler tığ ya da şiş gibi araçlarla yapılan el emeği göz nuru el işi tekniğidir. Türk kadınları üretmeyi severler, özellikle ürettikleri ürünleri kullanmak onlara büyük zevk ve mutluluk verir.  Bu nedenle örgü örmek tarihten günümüze kadar varlığını korumuş ve korumaya devam etmiştir. Tığ ve şişi gibi iki farklı teknikle örülen örgü modelleri kadınları yeteneğine göre farklılık göstermektedir. Şiş ile örgü örmek biraz daha profesyonelliğe girerken tığ işi ile örmek daha çok örgü örmeye yeni başlayanlar için daha uygun olmaktadır. Sizlerde yeni başlayanlardanız tığ işi ile yapılan şal modelleri gibi yapımı kolay ürünler kullanarak her alanda kullanabileceğiniz şık ve özel ürünler ortaya çıkartabilirsiniz. 

Çayır Çimen Örgü Modeli

Modası Hiç Bitmeyen Örgü Modelleri

Aslında örerek elde ettiğiniz ürünler her dönem odada yerini korur. Şal modelleri yelek modelleri gibi ürünler hem yazlık hem de kışlık modellere sahip olduğundan dolayı bu ürünler el örgüsü ile yaparak her mevsim giyme olanağı bulabilirsiniz. Bunların dışında bebek örgüleri de yazlık ve kışlık seçeneklere sahip olduğundan dolayı her dönem önemini korur. Bebek örgüleri küçük ebatlı olduklarından dolayı yapımı biraz daha kısa sürer. Kendinize ya da sevdiklerinize kendi emeğiniz ile bir şeyler ortaya çıkarmak istiyorsanız anlatımlı örgüler kategorilerinden istediğiniz modeli inceleyip, örmeye başlayabilirsiniz. 

Çayır Çimen Örgü Modeli Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.