Kolay Hobiler

Çemberimde Gül Oya Bu Nasıl Güzel Tığ İşi Oya Yapımı

23 Mayıs 2019
Çemberimde Gül Oya Bu Nasıl Güzel Tığ İşi Oya Yapımı

Çemberimde gül oya diye adlandırılan harika bir tığ işi oya modeli. Oyacı kadınlar bu modelin nasıl yapıldığını videosu sayesinde öğrenebilecekler.

Tığ oyası, gösterişle birlikte ışıltıyı seven hanımlar arasında oldukça ilgi çekmektedir. Pullu ya da boncuklu tığ oyaları daha gösterişli yazma kenarlarını tercih eden hanımlar için idealdir. Emek isteyen bir yandan da gösterişli görünen tığ oyalarının genel olarak yapımı zordur. Bu yüzden çoğu hanım artık bu tarz hobilere uzak durmaktadır. 

Fakat bu tığ işi oyaların çok zor olmadığını videomuzda izleyerek anlayabilir, öğrenebilir ve rahatlıkla istediğiniz yazma kenarına uygulayabilirsiniz. Tığ oyalarını, çeyizlik şiş ile yapmanız mümkündür. İğne oyasıyla da yapılabilen yazma modelleri biraz daha zor olduğundan öncelikle tığ ile başlamak daha doğru olacaktır. Bizler bu videomuzda anlatımlı olarak yazma oyalarını paylaşıyoruz. Sizler için birbirinden farklı yazma modelini bu videomuzda izleyebilirsiniz. 

Çemberimde gül oya

Videoda da göreceğiniz gibi her türde ve renkte iplik süslemekte ve farklı renklerle oluşturulan tülbent oyalarının tümünü harika göstermektedir. Bu yazma oyaları daha zarif görünmektedir. Bu nedenle yazma kenarlarınızı oyalarla süslerken doğru iplik seçimini de yapmak fazlasıyla önemlidir. Videoyu izlerken umuyoruz ki kendinizden bir şey bulursunuz, denerken öğrenirsiniz ve ister özel bir günde ister günlük olarak güle güle yazmanızı kullanırsınız. Hepinizin şimdiden ellerine kollarına sağlık. Umarız yazmanızı mutlu günlerde kullanırsınız. İyi seyirler, iyi örgüler. 

Çemberimde Gül Oya

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.