Kolay Hobiler

Çengelli İğne ile Üçgen Fiyonklu İğne Oyası Yapılışı

16 Eylül 2019
Çengelli İğne ile Üçgen Fiyonklu İğne Oyası Yapılışı

Çengelli iğne yardımıyla yapılan üçgen fiyonklu iğne oyası modeli yazmalar, tülbentler ve yemenilerin kenarında harika duruyor.

Emek Vererek Hazırlanan İğne Oyaları  

Emekle vererek yapılan göz nuru işler arasında artık bu modelleri yapmak çok zevkli bir hale gelmiş durumdadır. Özellikle de birçok bayan bu örgü ürünlerini öğrenmek amacıyla iğne oyası yapılışları için internet üzerinden araştırma yaparak birçok farklı modellere ulaşmış durumdadır. İnternet sitesi üzerinden detaylı bilgi almak ve öğrenmek çok kolay bir sistem haline gelmiştir. Özellikle de evlerde hala kullanılan işlerin başındadır. İğne oyası yapımı diğer modellere göre daha zor olsa da öğrendikten sonra istediğiniz her ürünü çıkarmak mümkündür. El emeği işler geçmişten günümüze kadar gelmiş olmasına rağmen hala dikkat çeken eşyalardır. Evlenecek olan genç bayanların çeyiz sandıklarında zarif ve gösterişli durduğu için tercih edilmektedir. 

Fiyonklu iğne oyası yapılışı

Sevgiyle Hazırlanan İğne Oyası Modelleri  

Bayanların kendi elleriyle emek verip ördükleri iğne oyaları gidilen evlerin büyük bölümde hâlâ kullanılan en şık modellerdir. Geçmişte sadece eğlence amaçlı olarak yapılan bu işler, şimdilerde ise gelir elde etmekte mümkündür. Bu ürünleri öğrenmek için birçok şehirde öğrenim kursları vardır. Sizler de bu el emeği işleri yapmak için kurslara yazılabilir ve öğrenmeye başlayabilirsiniz. Ayrıca kendi ellerinizle yaptığınız iğne oyası modelleri ile sevdiklerinize armağan etmek için verebilirsiniz. Bayanların kendi evlerinin dekorasyonunda kullanmak amacıyla tercih ettikleri işler arasında masa örtüleri, peçete takımları, yatak örtüsü modelleri gibi birbirinden şık tasarımlar yer alır. Görüntü açısında oldukça güzel duran bu modeller arasından istediğiniz seçerek şıklığınızı tamamlayabilirsiniz.

Çengelli İğne ile Fiyonklu Oya Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.