Kolay Hobiler

Çeyizlik Gelin Yelekleri İçin Ters Laleler Örgü Modeli

19 Nisan 2019
Çeyizlik Gelin Yelekleri İçin Ters Laleler Örgü Modeli

Ters laleler örgü modeli, bu örnek bayan yelekleri, gelin kız yeleği ve örgü anne yeleği için ideal bir örnek. ister kalın iple istersenizde ince iple örebilirsiniz.

Bugün sizlere özellikle çeyizlik gelin yeleklerinde rahatlıkla kullanabileceğiniz ters laleler örgü modelinin nasıl yapıldığını göstereceğiz. Angora ip ile gerçekten çok güzel görünen bir örnek. Yapmak isteyen arkadaşlara fikir olması açısından 2 tane iple denenmiştir. Örnek 14 ilmek ve katlarından oluşuyor. Her örnek için 14 ilmek ve yanına artı 3 ilmek kenar ilmeği atarak sayıları ayarlayabilirsiniz. İlk olarak şişe 14 + 14 ve 3 tane kenar ilmek olarak 31 tane ayarlayarak iki örnek üzerinden model gösterilmiştir. 1 sıra haroşa örerek haroşanın üzerinden model kuruluyor. Örnek lastik istemeyen bir modeldir. Örgü modeline örgünün ön tarafından başlanır.

Ters Laleler Örgü Modeli

Haroşa örgü, ters örgü ve düz örgü ile model bitene kadar ilmekler atılmaktadır. Rahat bir örgü modeli aşağıdaki videoda sizleri bekliyor. Ters laleler örgü modeli yapacaklara kolay gelsin!

Ters Laleler Örgü Modeli Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.