Kolay Hobiler

Çeyizlik Örgü İncili Şal Modeli Motiflerinin Yapılışı

3 Temmuz 2019
Çeyizlik Örgü İncili Şal Modeli Motiflerinin Yapılışı

Çeyizlik incili örgü şal modelini siz örgü sever hanımlar için paylaşıyoruz. Hadi sizde bu güzel motiflerin nasıl yapıldığına bir göz atın!

Örgü örmek için atılması gereken ilk adım, örgünün ne için yapılacağı ve hangi modelin kullanılacağına dair karar verilmesidir. Kararsız ve kontrolsüz başlayan örgü modelleri istenilen sunucu vermez. Birçok bayanın el emeği gösterdiği modelleri çıkarmak oldukça sabır ister ve dikkat gerektirir. Bu nedenle özensiz ve plansız yapılan örgüler herhangi bir sonuca ulaştırılamaz. Hobi niteliği taşıyan örgü modellerini örmeye başlamadan önce ne amaçla örmek gerektiğini bilmek ve buna uygun  malzeme tercih etmek gerekir. 

Çeyizlik incili örgü şal yapılışı

Uygun Örgü Teknikleri İle Birbirinden Modern Örgü Modelleri

Her malzeme için farklı şiş ve tığ kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra örgü modeline göre de kalın ya da ince iplerden tercih etmek gerekir. İp dünyası oldukça geniş ürünler ile hizmet verir ve bu ipler arasından hangisinin kullanılacağına karar vermek oldukça zordur. Bilhassa karışık örnekler için ebruli ipler tavsiye edilmez. Örneği kapatıp modeli göstermeyeceğinden dolayı karmaşık modeller örüleceği zaman açık tonlara sahip renk tercihi yapmak gerekir. Bunun yanı sıra bebek modelleri için de açık tonlar tercih edilir. Konulacak örnekler ve örülecek modeller de renklere göre seçilerek örme işlemine başlanır. Kolay örgüler de her daim bebek modellerinde ilgi çeker. Örgü modeli ile ipler de doğru bir şekilde kombinlenir ise ortaya kusursuz bir örgü modeli çıkar. Bayanların en büyük hobisi olan örgü modelleri arasında envai çeşit örgüden bahsedilebilir. 

Çeyizlik Örgü İncili Şal Modeli

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.