Kolay Hobiler

Çeyizlik Tığ İşi Oda Vitrin Masa Sehpa Danteli Yapımı

9 Mayıs 2019
Çeyizlik Tığ İşi Oda Vitrin Masa Sehpa Danteli Yapımı

Tığ işi ile çeyizlik oda takımı, vitrin takımı, masa ve sehpa danteli yapmak ister misiniz? Anlatımlı dantel modeli çok ama çok işinize yarayacak.

Ev hanımları evlatlarının çeyizlerini onlar daha küçücükken yavaş, yavaş hazırlamaya başlarlar. Çok daha öncesinden çeyiz yapımları başlar ki bir evlilik zamanı yaklaştığında çeyizleri kabarık ve çok olsun. Lakin evde boş zamanlarını değerlendiren ev hanımları, sadece çeyiz hazırlığı yapmazlar. Aynı zamanda kendi evini de süslemek için masa örtüleri yapar, bir misafirliğe gidildiğinde başına örtecek bir başörtünün güzel görünüme önem verdiğinden ayrıca başörtülerinin kenarlarını da oya ile işlerler. Ev hanımlarının marifeti biter mi? Tabiii ki hayır. Üstelik kendi kullandığı ve misafirlere çıkartacağı havluların kenarlarını da süslerler. Nasıl olsa tığ işi her an yapılabilir bir hobidir ve kesinlikle ortaya bir şey çıkartmanın güzelliği değerlidir. 

Çeyizlik tığ işi oda takımı yapılışı

Boş zamanlarını değerlendiren ev hanımları tığ işi için eski modeller oldukça sıkıldığında yeni model arayışına geçip yeni model bulurlar. İşte eğer sizde yeni model arayan bir insansanız, bizler sizler için her gün güne damgasını vuran bir tığ işi oya modeli buluyor ve sizlerle paylaşıyoruz. Bu modelimiz de gündeme bomba gibi düşen bir modeldir ve yapımı oldukça kolaydır. 

Çeyizlik Tığ İşi Dantel Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Özden Güvendi dedi ki:

    Çok şık ve yapımını kolay buldum