Kolay Hobiler

Çift İlmekli Örgü Modelinin Yapılışı Olukça Kolay

22 Haziran 2019
Çift İlmekli Örgü Modelinin Yapılışı Olukça Kolay

Çift ilmeklerle modeli kurulan örgü modelinin yapılışı oldukça kolay. Örgüye yeni başlayanlarda dahil olmak üzere herkes kolaylıkla yapabilecek.

Örgü, geleneksel sanatlar arasında önemli bir yere sahiptir. Üstelik bu güne kadar devam eden bir yapıya sahiptir. Oldukça zengin bir birikim vardır. Türk el sanatları, ince örgü, tığ, şiş, yün örgü şeklinde farklı bir çok çeşidi vardır. İnce örgü çeşitleri genel olarak düğüm işi, kese ya da oya şeklindeki farklı örgü çeşitlerini kapsamaktadır. Kalın örgü çeşitleri ise çorap, kazak şeklindeki farklı örgü çeşitleridir. Şiş ile beraber yapılan örgü çeşidinin geçmişi on dokuzuncu yüzyıla dayanmaktadır. Yün iplik ile yapılan örgülerin olduğu gibi pamuk ipliği ile yapılan örgü çeşitleri de bulunmaktadır. 

Çift İlmekli Örgü Modeli

Örgü Yelek Çeşitleri Hakkında

Yelek özellikle bayanların her mevsim kurtarıcısı olma özelliğine sahiptir. Çünkü her kıyafetin üzerinde güzel bir görünüme sahip olmaktadır. Aynı zaman da hem yaz ayında hem de kış ayında kullanılabilmektedir. Bunun nedeni ise yaz ayların önce bir örgü çeşidi ile giysilere tamamlayıcı olarak kullanılmasından kaynaklanmaktadır. Yelek modelleri birbirinden farklılık göstermektedir. Kış aylarında kullanılacak olan yelekler genel olarak kalın ve üşümeyi engellemek amacı ile kullanılan yelek çeşitleridir. Yaz aylarında kullanılacak olan yelek çeşidinin ise böyle bir durumu söz konusu değildir. Çünkü terletmeyecek bir ipten örülmektedir. Aynı zaman da üşümeyi engellemek amacı ile değildi daha çok giysilere şıklık katmak ve giysilerde bir tamamlayıcı niteliğinin görmesi amacı ile tercih edilen bir çeşittir. 

Çift İlmekli Örgü Modeli Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.