Kolay Hobiler

Çirkin Gelin Tığ İşi Saçaklı Yazma Kenarı Oyası Yapılışı

3 Haziran 2019
Çirkin Gelin Tığ İşi Saçaklı Yazma Kenarı Oyası Yapılışı

Çirkin gelin oyası ile tığ işi yazmalarınız daha şık görünecek. Renkli oyaları hem desenli hemde sade renk yazmalarınızda kullanabilirsiniz.

Sevginin en güzel ve en saf halinde hediyeler vermek ve sürprizler yapmak vardır. Herkes tarafından en sevilen hediyeler ise el ile yapılmış, kafa yorulmuş ve emek verilmiş hediyelerdir. Aynı tığ oyaları gibi. Hazır satılan ürünlerin hediye verildiği günümüzde, kendi ellerinizle yapacağınız bir oya eşi benzeri olmayan bir sürpriz olacak. 

Bu tarz tığ işlerinin en güzel yanı ise hediye edilecek kişiye özel olarak yapılabilmeleri. Vermeyi düşündüğünüz kişinin zevkine göre yapacağınız tülbent oyaları veya yazma oyaları göz dolduracak. Karşınızdaki kişinin tam olarak ne sevdiğini, hangi renklerden hoşlandığını ve nasıl bir tarzı olduğunu bildiğinizde işiniz daha da kolaylaşır. 

Çirkin Gelin Oyası

Şimdi hediye vermek için yazma kenarları için daha önce hiç yapmadığınız bir model örün ve hediyeyi verirken karşınızdaki kişinin gözlerinin içinin güldüğünü görün. Yazma modelleri ne zaman tığ oyaları ile buluşursa, işte o zaman seve seve takılır ve kombinlenir. Bizce de şimdi giysilerimizi yazmalarla tamamlamak için en iyi zaman. 

Yeni doğmuş bebeklerin beşiklerinin üzerine örtülebilir, mevlütlerde ve düğünlerde kullanılabilir… Adetlerimizden bu güne kadar gelen gelenekleri yaşatarak tığ oyaları örmeye devam edin. Videomuz ile bu adetleri korumaya devam edelim. İlmek ilmek oyalara can verin ve yazmalarınızı rengarenk bezeyin. 

Çirkin Gelin Oyası Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.