Kolay Hobiler

Çıtı Pıtı Muhteşem İkili Tığ İşi Oya Modeli Yapımı Anlatımlı

29 Haziran 2019
Çıtı Pıtı Muhteşem İkili Tığ İşi Oya Modeli Yapımı Anlatımlı

Muhteşem ikili tığ işi oya modeli harika görünüyor. Sizde renkli oya ipleri ile bu modeli yaparak yazmalarınıza işleyebilirsiniz.

Kadınların ve genç kızların evde boş vakitlerini değerlendirme amacı ile yapabilecekleri oya modelleri artık daha kolay hale geliyor. Eskiden mutlaka bilen birilerinin öğretmesi gereken bu tığ işleri günümüzde internetteki örnekler ile son derece kolay şekilde işlenebiliyor. Havlu kenarları da yine bu tığ ile yapılan modeller sayesinde daha güzel bir görünüm kazanıyor. Kaliteli bir duruşu olan havluların kenarlarına tığ ile işlemeler yapabilir ve bunları da yine kurdele ile daha iyi bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Biraz teknik bilgi biraz da sizin yaratıcılığınız bir araya geldiğinde insanların gözlerini ışıldatan bir havlu kenarı işleyebilirsiniz. Havlular sade olarak kullanıldığında sıradan birer görünümü olsa da bu tarz işlemeler ile daha özel hale geleceklerdir. Dilerseniz hediyelik havlu olarak da bunları tasarlayabilirsiniz.

Muhteşem İkili Tığ Oyası

Oya Yapılışını Merak Edenlere Anlatımlı Örnekler

Oya yapabilmek için öncelikle bilen insanlardan destek almak gerekiyor. Eğer sizin çevrenizde sizlere oya işlemeyi öğretecek kimse yoksa oya yapılışını anlatan örnekleri takip edebilirsiniz. Oya anlatımı ile sunulan örnekler çok daha kolay şekilde öğrenilebiliyor. Böylece sizler de istediğiniz modeli çok daha kolay bir şekilde meydana getirme fırsatı buluyorsunuz. Ancak oya işlerken ip renginin seçimine, kalınlığına, markasına ve tığ seçimine özen göstermelisiniz. Çünkü her modelin işlenirken uyulması gereken kaideleri olduğu unutulmamalıdır. Oya işlemek için zaman ayırmanız ve malzemeleri eksik temin etmeniz gerekiyor. 

Muhteşem İkili Tığ Oyası

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.