Kolay Hobiler

Çıtkırıldım Hanımcık Tığ İşi Oya Hem Kolay Hem Zarif

24 Haziran 2019
Çıtkırıldım Hanımcık Tığ İşi Oya Hem Kolay Hem Zarif

Hem kolay hemde zarif olan tığ işi çıtkırıldım hanımcık oyası. Hanımların başörtüleri bu tığ işi oya ile artık daha güzel görünecek.

Günümüzde artık evde kadınlar tığ işi örgüler yaparak harika danteller çıkartıyorlar. Özellikle kadınların boş zamanları değerlendirmek amacıyla yapılıyor ve çok keyifli bir iş olup herkesin kolayca yapabileceği motifler çıkartmak mümkün. Sizlerde kendi evinizde kullanmak için, masa örtüleri, peçete takımları, havlu kenarları, lifler, patikler, yapabilirsiniz. İster sadece kendi ihtiyaçlarınızı karşılamak için, ister satmak için başlayabilirsiniz. Öğrendikten sonra, çok güzel ürünler ortaya çıkartabilirsiniz. Geçmişten başlayıp günümüze kadar devam eden oya modelleri her evde hala kullanıyor. Kimileri çeyize koymak için yapıyor, kimileri de sevdiklerine hediye vermek için. El emeği işler modası hiç geçmeyen ve her kadının evinin içinde sergileniyor.  

Çıtkırıldım Hanımcık Tığ Oyası

Tığ İşi İle Neler Yapılır?  

Aklınıza gelen her şeyi yapabilirsiniz. Örneğin kullanmak için tülbentler yaparak başlayabilir ve çeşitli, renkli iplerle çok güzel modeller çıkartabilirsiniz. Arkadaş ortamında bir araya geldiğinizde birbirinizden değişik motifler alıp ve vererek çok güzel işler çıkartabilirsiniz. Kadınların en evlerinde en çok tercih ettikleri işler, mutfak peçeteleri, mutfak avluları, buzdolabı örtüleri, yapılmaya başlandığında hem kafayı rahatlatıyor hem de boş vakitlerinizi dolduruyor. Sizlerde kendinize örnekler bulup başlatabilirsiniz. Çocuklarınız için, el yapımı saç tokaları yapıldığında çok şık duruyor ve keyifle takılıyor. İsterseniz de bu işi kazanç sağlamak için de yapabilirsiniz. Yapımı Kolay ve basit örnekler bulup sizde kendinize göz nuru giysiler üretebilir ve uzun zaman kullanabilirsiniz. İsterseniz de çevrenizdeki kişilere gösterip onlarında yapmalarına sebep olup ve beraberce daha iyi işler çıkartabilirsiniz.

Çıtkırıldım Hanımcık Tığ Oyası

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.