Kolay Hobiler

Çizgili Sarı Patik Dikişsiz Örgü Modeli Yapılışı

27 Eylül 2019
Çizgili Sarı Patik Dikişsiz Örgü Modeli Yapılışı

Üstündeki çizgileri ile adeta ışık saçan örgü dikişsiz sarı patik modelinin yapılışını izleyerek öğrenebilirsiniz.

Örgülerin Kullanım Alanları

Çok uzun zamandır evlerde el emeği verilip göz nuru dökülerek yapılan örgü modelleri günümüz modern örgü modaları sayesinde birçok alanda karşımıza çıkmaktadır. Önceleri sadece yazlık ve kışlık temel ihtiyaçların karşılanması adına yapılan örgüleri günümüz de farklı kombinasyonlarla görürüz.
Önceleri daha çok temel giyecekler arasında bulunan kazak, şal, yelekler, bebek kıyafetleri ve çeşitli bebek örgüleri yapımında kullanılan örgülerin günümüz de ki kullanım alanları artmıştır. Çeşitli Ev tekstilinden pikelere, kırlentlerden masa örtülerine kadar birçok alanda görmeye başlamışızdır.

Kazanmaya Örgülerle Başlayın

Örgü Çizgili Sarı Patik Yapılışı

Neredeyse herkes tarafından sadece boş zaman değerlendirme vakit geçirme amacı ile başlanılan örgüler giderek farklı amaçlara da dönüşmüştür. Her bayanın örgü örmeye yatkın olmayışı ya da boş vakit bulamaması sebebi ile başka hanımlar tarafından yapılan ve bunu bir gelir kapısı haline dönüştürmeye çalışan bayanlardan alma başlamışlardır. Karşılıklı bir nevi arz talep dengesi oluşturulmuş ve yapılan örgülerle maddi olarak çeşitli kazanımlara sağlanmıştır. Bunun haricinde pikelerden nevresim takımlarına, çeşitli yatak örtülerine kadar birçok ev tekstili ürününde örgü detayı görmek mümkündür. Örgülerle zenginleştirilen ev tekstili ürünleri daha cezbedici hale gelmiştir. Böylece hanımlar boş vakitlerini hem değerlendirmiş hem de evlerine ek gelir kazanma şansı yakalamışlardır. Örgülerin farklı aksesuarlarda ve kıyafetlerde de kullanılmaya başlaması örgülerin popülerliğini artırmıştır. Birçok kişi tarafından sevilir hale gelmiştir.

Örgü Çizgili Sarı Patik Yapılışı

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Nursima dedi ki:

    Keçe ile ilgili patikler vaRMI altı keçe tabana. 30 numara erkek çocuk için. Mail atarsanız sevinirim