Kolay Hobiler

Çoban Yıldızı Tığ İşi Oya Modelini Hemen Deneyebilirsiniz

15 Ağustos 2019
Çoban Yıldızı Tığ İşi Oya Modelini Hemen Deneyebilirsiniz

Tığ işi oya modelleri arasına bir yenisini daha ekliyoruz. Çoban yıldızı modeli büyük bir yıldız motifinden oluşan tığ oyasıdır.

Evde boş zamanlarını değerlendirmek için kadınların tercih ettikleri çeyizlik yazmalar yaparak kullanılmaktadır. Evlerde günümüzde hala kullanılan ve yapılan el emeği işler oldukça fazladır. Yapımı oldukça kolay modellerden harika ürünler ortaya çıkartabilirsiniz. Evlerin büyük bir bölümünde hala karşımıza çıkan göz nuru işler oldukça zevkli ve kafa dağıtmak amacıyla yapılmaktadır. Günde bir kaç saat zaman ayırarak sizde yapmaya başlayabilirsiniz. Özellikle evlenecek olan genç kızların çeyiz sandıklarında bulunması gereken eşyalardır. Oldukça şık duran modeller arasından istediğinizi yapıp kullanabilirsiniz. Birçok kadın bu becerilerinin geliştirerek satıp kazanç elde etmektedir. İstediğiniz her yerde yapabileceğiniz harika işler çıkartıp uzun yıllar kullanabilirsiniz.   

Çoban Yıldızı Oyası

Tığ Örgüleri İle Zamanı Daha Dolu Geçirin

Tamamen sizin el becerinize bağlı olarak istediğiniz her modeli çıkartıp yapabilirsiniz. Evlerde hala yapılan eşyalar arasında havlu kenarı, lif, patik sehpa örtüsü, vitrin örtüsü, şal modelleri yer almaktadır. Sevdiklerinize hediye etmek için yapabilir ve onlarında kullanmalarına sebep olursunuz. Kendi ellerinizle yaptığınız örgüleri evinizin dekorasyonunda kullanarak dikkat çekebilirsiniz. Yazma oyaları yaparak onları da renkli iplerle ve boncuklarla süsleyerek muhteşem modeller ortaya çıkartabilirsiniz. Çocuklarınız için, yelek modelleri, kazak modelleri, yaparak başlayabilirsiniz. Geçmişten günümüze kadar gelen göz nuru işler hala hediyelik eşya satışı yapılan dükkânlarda, birbirinden farklı modellerle karşımıza çıkmaktadır. Her kadının yapabileceği ve gelir elde edeceği bir iş olup aynı zamanda da kafa dağıtmak için yapılması gerekenler işler arasındadır.

Çoban Yıldızı Oyası

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.