Kolay Hobiler

Çocuk ve bebeklerin önünde yapmanız gereken 5 şey

2 Şubat 2019
Çocuk ve bebeklerin önünde yapmanız gereken 5 şey

İyi bir çocuk yetiştirmek istiyorsanız bunları çocuklarınızın yanında mutlaka yapın. Bebeklikten itibaren çocuklar sizin yaptıklarınızı kopyalıyorlar.

Çocuklar anne ve babalarından gördükleri her şeyi kopyalarlar. Onun için çocukların yanında kötü davranışları değilde iyi davranışlarda bulunmanız onların iyi bir insan olarak yetişmesini sağlayacaktır.

Birbirinize sarılarak öpün

Birbirinize olan sevginizi çocukların yanında gösterin. Çocuklarınız da sevgiyle büyüsünler. Mümkün olduğunca çocukların yanında tartışmaya girmeyin. Birbirine sevgi ve saygı gösteren anne babaların çocukları daha az agresif olurlar.

Birbirinize yardımcı olun

Çocuklara yardımlaşma ve paylaşmanın önemini öğretmek için sizler birbirinize yardımcı olun. Çocukların yardımlaşma ve paylaşmanın önemini anlaması için sizi gözetlemesi yeterli olacaktır. Çocuklar eğer bunu gördüklerinde büyüyünce paylaşmanın ve yardımlaşmanın önemini anlayacaklar ve uygulayacaklar.

Birbirinize karşı kibar ve saygılı olun

Birbirinize karşı kibar ve saygılı olursanız bunu gören çocuklarda kibar ve saygılı bir birey olarak yetişeceklerdir. Tartışma olsa dahi çocukların yanında kibar bir şekilde görüşünüzü belirtin.

Temiz olun

Sizden temizliği gören çocuklar temizliğin önemini anlayacak ve temiz bir insan olarak yetişecektir. Onların yanında temiz olun, zaten kendisi sizin yanınıza vakit geçirdikçe temizliğin önemini de anlayacaktır.

Başarılarınızı birbirinizle paylaşın

Hayatınızdaki başarıları birbirinize paylaşın. Hayatınızdaki en ufak başarılar bile ailenizin mutlu olmasını sağlayacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.