Kolay Hobiler

Çok Beğeneceğiniz Sıralı İğne Oyası Anlatımlı Yapılışı

3 Ağustos 2019
Çok Beğeneceğiniz Sıralı İğne Oyası Anlatımlı Yapılışı

Çok beğeneceğiniz ve hemen yapmak isteyeceğiniz sıralı iğne oyası modelinin anlatımlı yapılış videosuna buradan ulaşabilirsiniz.

İğne oyaları,  modellerini evlerimizin hemen hemen her köşesinde örneklerini görebilmek çok mümkündür. İğne oyası oya modelleri her renk tülbent veya kumaşlardan insanların hayal dünyasına göre tasarlanan modeller arasında yer alıyor. Oya örnekleri içerisinde,  şu an en çok bilinen papatya, gül, kiraz, çilek gibi akla hayale sığmayacak güzellikte ürünleri görebilmek mümkündür. Eski dönemlerde,  sadece hobi amacıyla yapılırken şu an günümüzde insanların gelir kaynağı olarak da karşımıza çıkabilir. En çok iğne oyası modellerini,  yeni evlenecek kızların çeyizlerinde görebilmek çok mümkündür. Genç kızların çeyizlerinde,  yer alan bu modeller yastık kenar işleme, seccade kenarları havlu kenar kısımları gibi birçok alanda istenilen renk ve modeller ile birlikte görebiliriz. Geçmiş yıllardan beri var olan,  bu sanat gelecekte de varlığını koruyacaktır. Oya modellerinde istenilirse, kişi kendini geliştirerek farklı farklı modellerde ürünler ortaya çıkarabilir. İğne oyası modeli öğretilirken,  kişilerin mutlaka ve mutlaka sabırlı olmaları gereklidir. İğne oyası modelleri, bilen birilerinden bu sanat dalı öğrenilebilir. Veyahutta, iğne oyası kursu veren ücretsiz yerlere gidilerek de öğrenilebilir. 

Sıralı İğne Oyası Anlatımlı Yapılışı

İğne Oyası Sanatı

Sanat grupları,  arasında en değerli olan iğne oyası sanatı herkesin öğrenmesi gereken bir el işidir. İğne oyası sanatı,  hemen hemen herkesin merakla öğrenmek istediği konular arasında yerini alıyor diyebiliriz. İğne oyası yapılırken,  birden fazla renkler bir araya getirilerek istenilen modelde motiflere başlanılabilir. 

Sıralı İğne Oyası Anlatımlı Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.