Kolay Hobiler

Çok Beğenilen Tığ İşi Görümce Küpesi Modeli Sizlerle

22 Eylül 2019
Çok Beğenilen Tığ İşi Görümce Küpesi Modeli Sizlerle

Çok beğenilen ve ilgi gören tığ işi oya modeli. Görümce küpesi diye adlandırılan oya modelini yapmaya hemen başlayalım.

Tığ işi şıklık Tığ işi şıklık

Evlerin şıklığına şıklık katan tığ işi yapımı danteller, oyalar, masa örtüleri, sehpa örtüleri, kalın uçlu tığ ile yapılan tığ işi yazlık kazaklar, hırkalar daha birçok şey var tığ ile yapılan. Model- model, şekil- şekil tığ işi örgüler bazen kıyafet olarak insanların üzerinde bazen de ev aksesuarı olarak evlerde yerlerini alıyor. El emeği tığ oyaları yapımı biraz zahmetli olmasına karşın şıklığı sebebi ile kadınlar severek yapıp gerek evlerinde gerek üzerinde giyim olarak kullanıyor.

Tığ İşi Görümce Küpesi Modeli  Yapılışı

Tığ İşi Kıyafetler

Tığ ile yapılan örgü yelek, hırka, kazak türü giysiler yaz günlerinde ferah bir şekilde kullanılıyor. Özellikle tığ ile yapılan çanta modelleri, kıyafetlerin üstünde mükemmel bir görünüm sergiliyor. Yazma kenarları ise yazmaya uygun renklerle yapılıp uygun şekilde kıyafetler üzerinde kıyafeti tamamlayan parçalar oluyor. Eskiye nazaran yapımı biraz daha azalan tığ işi klasik sevenler tarafından sevilerek kullanılıyor ve yapılıyor.

Tığ İşi Yapım Şekli

Anlatımlı oya modelleri ile internetten kolaylıkla öğrenilebilen tığ işleri yapmak isteyen herkes için öğrenmek bakımında çok büyük kolaylık sağlıyor. İnternetten evlerin farklı köşelerinde kullanılan dantel modelleri çeşitlerini bulmakta çok kolay. Herkesin öğrenip yapabileceği tığ işleri her modelde farklı bir tarz farklı bir görünüm sunuyor. El emeği göz nuru ile yapılan tığ işi, yıllardır genç kızların çeyiz sandığını yeni gelinlerin evlerini süsledi.

Tığ İşi Görümce Küpesi Modeli Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.