Kolay Hobiler

Çok Fazla istek Alan İğne Oyası Modeli Yapılışı

24 Eylül 2019
Çok Fazla istek Alan İğne Oyası Modeli Yapılışı

Çok fazla istek alan iğne oyası modelinin yapılışını detaylı bir şekilde anlattım. Yazma ve ip renklerini kendi zevkinize göre seçebilirsiniz. Eğer hazırsanız iğne oyasını yapmaya başlayalım.

İğne Oyası Şıklığı

İğne oyalarına bakınca insanda uyanan ilk izlenim hep aynı olmuştur. Bu nasıl bir ince  el işçiliğidir ve emektir. Evet, bizleri hayrete düşüren ve   nasıl yapılmış dedirten iğne oyaları hayret edilmesi iğneye tek tek atılarak büyük bir sabırla örülmüş olmasındandır. Dantele göre daha çok pahalı olmasında en büyük etken verilen emeğin ağır olmasındandır. İğne oyalı bir hediye verilince alan kişi daha çok  mutlu olmaktadır. Hediyeyi alan kişi çevresine gururla gösterir ve özellikle bakın iğne oyalı demektedir. İğne oyalı olması kişiye verilen çok özel bir değerdir.

Çok Fazla istek Alan İğne Oyası

İğne Oyası Hayatın İçinde

İğne oyası geçmişten günümüze hayatın içinde yerini almış ve bu yerini korumuştur. Karşımıza hayata karşı  dik duruşuyla her an iğne oyası modelleri çıkabilir. İğne oyalı tablo, yazma, havlu kenarları, yakaya yapılmış iğnelik, bohça kenarları,  masaya veya sehpaya örtü olarak kullanılmaktadır. Analıkızlı iğne oyası boncukla farklı bir güzellik sergilediği için en çok yaptırılanlar arasındadır.

 Modeller Yapılmadan Önce

Modeller 3 aşamada yapılmaya başlanılır. İlk aşaması alt kısmına zürafa yapılır ki tülbent /yazma  bükülme yapmasın diye böylece üst kısmı da daha kolay yapılacaktır. Üst kısmına ise çim yapılır. Sonraki aşama çiçek, yaprak veya arzu edilen bir oya yapılmaktadır. İğne oyası tutkunu çok olup iğne oyası yapmak veya yaptırmak isteyen bayanlar vardır. İğne oyaları tek renkle yapıldığı gibi çok renklide yapılabiliyor. Alınan siparişe zevke göre oya ve renkler değişmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.