Kolay Hobiler

Çok Kolay İğne Oyası Modellerini Mutlaka İncelemelisiniz

19 Kasım 2019
Çok Kolay İğne Oyası Modellerini Mutlaka İncelemelisiniz

Oyacı kadınlara iğne oyası ile yapılan kolay modeller. Kenar süslemelerinde kullanılan bu modelleri mutlaka incelemelisiniz.

İğne Oyalarında Kolay Modeller

Evlerde çeşitli zamanlarda yapılan hobiler vardır. Kadınlar birçok ev hobisini kendilerini için uygun olanını seçerek evlerinde yapıyorlar. Kadınların en büyük hobileri ise örgü işlerini yapmaktır. Evlerde yapılan örgü işlerinde kendi arasında birçok çeşidi vardır. İğne oyaları bu el işlerinden bir tanesidir. Geçmiş zamanlardan bu zamana kadar gelmiştir. Modası hiç gitmeyen iğne oyaları, tüm kesim tarafından seviliyor. Birçok kadın evlerinde iğne oyaları işliyorlar.

El Emeği Göz Nuru İğne Oyası Çeşitleri

Birçok İğne oyası modelleri kadınlar tarafından işleniyor. İğne oyaları hanımların el emeği, göz nuru örgüleridir. İğne oyasının birçok modelini kadınların hünerli ellerinden çıkıyor. Yazma kenarlarını örmüş oldukları çeşitli boncuklu yazma kenarları son zamanlarda çok modadır. Ayrıca birçok modelde ve renkte, iğne oyalarından örülmüş havlu kenarları bulunuyor. Mutfakta veya herhangi bir alanda kullanmış olduğunuz havluları, iğne oyalarından yapılmış olan kenarlar ile süsleyerek, evinize ve farklı bir renk katmış oluyorsunuz. Bu havlu kenarlarını çeyizlik için kullanabilirsiniz. Kendiniz için veya kızınızın çeyizi için ölmüş olduğunuz bu havlu kenarlarını çeyizlerde kullanabilirsiniz. İğne oyaları çeyizlerin vazgeçilmezidir. Geçmişten günümüze kadar gelmiş olan çeyiz adeti her dönemde mevcuttur. Bu yüzden hanımlar çeyizlerin her zaman güzel ve kaliteli olmasına özen gösteriyorlar. Çeyizlerin vazgeçilmezi oyalı yazmalardır. Birçok farklı modelde oyalı yazma vardır. Sizlerde kendiniz için veya sevdikleriniz için iğne oyaları yapabilirisiniz.

Yeni Kolay İğne Oyası Modelleri

6 yapraklı çiçek oyası
İki çiçekli iğne oyası modeli
İki fıstıklı oya modeli
İki kalpli iğne oyası
Limon çekirdekleri oyası
Pırpırlı mor yazma oyası
Turuncu yazma oyası
Renkli yapraklar oyası
Kolay çarkıfelek oyası

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.