Kolay Hobiler

Çok Kolay ve Çabuk Yazlık Örgü Modeli Dalgalı Erişte Tarifi

12 Temmuz 2019
Çok Kolay ve Çabuk Yazlık Örgü Modeli Dalgalı Erişte Tarifi

Çok kolay ve çabuk ilerleyen yazlık örgü modeli. Dalgalı erişte ve karnıyarık olarak da adlandırılan bu örgü modelini hemen öğrenmelisiniz.

Örgü işleri, el emekleri sanatlar içerisinde bilmeyen kişiler için adeta bir sanattır. Büyüsüne kapılmamak adeta mümkün değildir.  Hemen hemen herkesin,  yaşı ne olursa olsun kolaylıkla öğrenebilir.  Öğrenme sürecinde belli başlı adımlar vardır.  Bu süre zarfında öğrenen adımların birleştirilmesi ile örgü modeller ortaya çıkmasına yardımcı olur.  Örgü işleri sayesinde,  ortaya birbirinden farklı tarz ve tasarımlar ürünlerin oluşturulmasına enfes sonuçları çıkar. Hemen hemen herkesin beğenerek hazır aldıkları,  örgü işleri kişilerin ek kazanç elde etmesinin kapılarını aralamıştır.  Örgü işleri nesilden nesile aktarılabilen,  halen de varlığını koruyan ve insanların ilgisini çeken sanatlar arasında da diyebiliriz. 

Dalgalı Erişte Örgü Modeli

El Emeği Sanatının Nesillerden Nesillere Aktarımı

Örgü işleri, öncelikle ve farklı alanlarda öğrenip yapılmaya başlandı.  Günümüz koşullarında,  örgünün bayanlar için yapılan aksesuar çeşitlerinde daha iyi görebilmek mümkündür. Tüm bu süreçler,  beraberinde örgü sanatının var olan boyutlarındaki olanı daha da artmasına yardımcı oluyor.  Yapılan örgü işi sanatlar içerisinde en çok bilinen şal modelleri örgü işi bebek kıyafetleri, örgü işi yazlık kıyafetler gibi alanlarda daha fazla görülebilir. Örgü işleri sayısı aynı zamanda çeyizlerin içerisinde de koyulan malzemelerin olmazsa olmazları arasında yerini almaktadır.  Çeyiz alanında da en çok bilinen yazlık, kışlık yelekler,  patikler, kazaklar,  yastık örtüleri, bebek eşyaları gibi birden fazla eşyalarında görülebilmesi mümkündür.  Örgüler hayatımızın hemen hemen her alanında görme imkânı bulabilirsiniz.

Dalgalı Erişte Örgü Modeli Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.