Kolay Hobiler

Çok Şahane Tam Çeyizlik Tığ İşi Oya Modeli Bayılacaksınız

22 Temmuz 2019
Çok Şahane Tam Çeyizlik Tığ İşi Oya Modeli Bayılacaksınız

Çok şahane görünen çeyizlik başörtülerine uygun tığ işi oya modeline bayılacaksınız. Yapılışı kolay bu örneği hemen öğrenebilirsiniz.

Kadınların yaşamlarında önemli bir yere sahip olan tığ işleri birçok bakımdan faydaları bulunuyor. Genç kızların çeyizlerinde bulunan ya da seri şekilde yapıldığında önemli birer maddi kazanç haline gelen tığ oyaları son derece şık modeller bulunduruyor. Modeller arasında basit modeller yanında oldukça ağır ve zor modeller de bulunuyor. Tığ ile yapılan el işlerinin arasında genelde yazmalar önemli bir yere sahip denilebilir. Yazmalar kadınların günlük olarak kullandıkları oldukça şık başörtüleridir. Farklı renk ve desenlerde üretilen bu yazmaların kenarlarına işlenen çok farklı yazma kenarı işleri bulunuyor. Lale deseni, papatya, karanfil gibi değişik isimlerle adlandırılan modellerdir. 

Şahane Tığ İşi Oya Modeli

Başörtülerini Süsleyen Oya Modelleri

Tığ işi olarak tercih edilen oyalar kadınların en çok yaptığı el işlerinden biridir. Her kadının becerisi olmadığı düşünüldüğünden genelde zor gibi görünen bir el işi türüdür. Ancak biraz pratik biraz da el becerisi ile yapılmayacak bir iş değildir. Tığ işlerini yapabilmek için modelin açıklamasını çok iyi takip etmeniz gerekiyor. Böylece hiçbir şekilde sıkılmadan ve hata yapmadan modeli çıkarabilirsiniz. Oya modelleri arasında yeni başlayanlar için çok hoş basit olan modeller de mevcuttur. Oldukça kolay olan bu modeller özellikle çeyizler de çok geniş bir yere sahiptir. Tığ ile yapılan el işleri yalnızca oyalardan ibaret değil. Aynı zamanda lif örnekleri ve fular gibi ürünler de çok fazla yapılan ürünler arasındadır. 

Şahane Tığ İşi Oya Modeli

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.