Kolay Hobiler

Çok Yakışan Kaynana Dili Tığ İşi Oya Modeli Anlatımlı

23 Haziran 2019
Çok Yakışan Kaynana Dili Tığ İşi Oya Modeli Anlatımlı

Size çok yakışacak kaynana dili tığ işi oya modeli anlatımlı yapılışı. Her çeşit yazmada güzel duran bu oya modelini sende öğren!

Tığ ile iş işlemek her kadının yapabildiği bir el işi değildir. Ancak kaideleri bilindiğinde ve eller pratik kazandığında yapılmayacak kadar zor da değildir. Çeyizlik yazmalar için son derece önemli olan oya model seçenekleri genç kızların çeyizlerinde önemli bir yere sahiptir. Modeli biraz zor olan modeller daha da fazla ilgi görmektedir. Ancak yeni oya işlemeye başlayan kadınların öncelikle kendilerini basit modelleri tercih ederek kendilerini bu el işine alıştırmaları gerekiyor. El ne kadar pratiklik kazanırsa karışık modellerde de o kadar pratiklik kazanacaksınız. Bu nedenle de oya modelleri konusunda önce basit modeller ile tığ işini sevmeye alışmalısınız. İşlediğiniz tığ işlerinin daha da güzel görünmesini istiyorsanız mutlaka iş bitiminde üzerinden hafif bir ütü geçirmeyi ihmal etmeyin. 

Kaynana Dili Tığ Oyası Modeli

Oya Modelleri İle Zaman Daha Değerli

Oya modeli yapmak isteyen kadınlar boş durmaktan hoşlanmayan ve zamanı daha değerli geçirmeye özen gösteren insanlardır. Bu nedenle bir oya modeli yapacağınız zaman mutlaka daha önceden denenmiş olan basit bir modelden başlayın. Tığ seçiminiz her zaman gerekli incelikte olsun. İp seçiminde de kaliteye önem verin. Oya modellerinde ipin renginden markasına kadar her detaya dikkat etmek gerekiyor. Modellerinizi direkt oya olarak işleyebileceğiniz gibi yazmanın kenarına da işleme şansınız var. Yazma kenarına işlemek her zaman daha pratiktir. Oya örnekleri için farklı kaynaklardan yararlanabilir ve değişik modeller bulabilirsiniz.

Kaynana Dili Tığ Oyası Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.