Kolay Hobiler

Daha Önce Hiç Denenmeyen Tığ İşi Oya Modeli

6 Temmuz 2019
Daha Önce Hiç Denenmeyen Tığ İşi Oya Modeli

Daha öncesinde hiç denemediğiniz tığ işi oya modeli daha öğrenmek ister misiniz? Hemen oya modelini öğrenip örmeye başla.

Yaşantımızın, adeta birer parçasıdır. Geçmişten günümüze, birçok farklı ve sonsuz hayal dünyalarının bir araya gelmesi ile birlikte kendi içinde harmanlayarak sonsuz güzellikteki ürünlerin ortaya çıkmasına yardımcı olur. Farklı tasarımlar, farklı renkler ile farklı motifler ile birçok faktörün bir araya gelmesiyle birlikte yaşamımızın vazgeçilmezleri arasında yerini alır.  Geçmiş ile günümüz arasındaki,  farklara bakarak tığ işi sanatının,  hayatımızda bulunan adım başı gördüğümüz daha çok alanlarda görülür. Bu durum tığ işi el sanatın, hayatımızdaki önemi bir kez daha göstermiştir oluyor. Tığ işi, sanatında içerisinde hemen hemen herkesin severek takip ettiği bu sanat kadınların günlük hayatında da süs eşyası olan fular gelmektedir. Buna benzer birçok durum, günlük hayatta da süs eşyaları olarak görebiliriz. Saç bandanaları, takı eşyaları gibi birçok alanlarda ürünleri görebilmek mümkündür.

Tığ İşi El Emek Sanatları

Tığ işi el emek sanatları içerisinde kıymetli hazinelerimiz arasındadır. Herkesin severek,  günlük hayatta kullanmış oldukları el işi sanat gruplar arasında yazma oyaları sayesinde kadınların boş vakitlerini geçirebilecekleri aynı zamanda da kendileri için ek kazanç sağlayabilecekleri amaç haline gelmiştir. İlk kazanç sayesinde Kişiler kendi ihtiyaçlarını görebilir. Kimseye muhtaç olmadan ve kendilerinde de var olan özgüvenlerini daha da artmasına yardımcı olmaktadır.  Tüm bu süreçler, zamanın getirdiği şartlar faktörler her daim gelişmekte ve farklılaşmakta olduğu için insanların kendini geliştirmesi gerekir. Aynı şekilde de, bu sanatı öğrenerek herkes kendisi için güzel bir yol çizmiş olur

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.