Kolay Hobiler

Damla Örgü Modeli Bayan ve Bebek Örgüleri Örneği

31 Ekim 2019
Damla Örgü Modeli Bayan ve Bebek Örgüleri Örneği

Bu güzel çıtı pıtı örgü modeli ile bayan yelekleri bebek yelekleri, bebek battaniyesi, bebek ve çocuk hırkası, örgü çanta dahil çeşitli bir çok örgüler örebililirsiniz.

Örgüler İle Gelen Kalite ve Şıklık

Örgü modelleri, her zaman dışarıdan alınan ürünlerden daha kaliteli ve şık duracaktır. Örgülerin beğenilme nedenlerinden biri de kişiye özel yapılmasıdır. Yapan kişi, kendine ya da hediye edeceği kişiye yakışan modelde yapacaktır. Örgü ipinin rengi, kişinin cildine uyumlu tonda olacaktır. Örgü yumakları da ören kişinin olmasını istediği kalitede olacaktır. Bu nedenle, tercih edilen iplik kalitesi, ciltte alerji yapmayacak ve zararlı kimyasallar içermeyecektir.

Damla Örgü Modeli

Özellikle iplik kalitesi, bebek örgüleri yapılacağı zaman daha da önem taşıyacaktır. Bebeklerin hassas cilt yapısına uyumlu özellikte, doğal maddeler içeren yünlerin tercih edilmesi gerekir. Alerji yapmaması önem taşımaktadır. Dışarıdan alınan tekstil ürünlerinde, bu konuda tam güven yaşanamayacaktır. Kişinin kendi ördüğü örgüler, bu konuda güveni sağlayacak, sağlıklı tasarımlardır.

Örgü Modellerindeki Çeşitlilik

Örgü modellerinde, yapan kişinin hayal dünyasına göre çok fazla çeşitlilik bulunmaktadır. Bu çeşitlilik en çok kadın örgüleri üzerinde görülür. Kısa ve uzun kollu kazaklar, yelek ve hırkalarda çok fazla çeşitlilik yer alır. Şal ve atkılarda da model zenginliği oldukça fazladır. Hem şık duruşu hem de zarif motiflerle işlenmesi, örgülere ayrı bir değer katmaktadır. Örgü ören kişi, bu sayede boş vakitlerini en güzel şekilde geçirecektir. Hem yeni şeyler üretmenin mutluluğunu yaşayacak hem de kaliteli tasarımlar yaratacaktır. Resimli örgü dergileri, sunduğu modeller sayesinde çok önemli bir yere sahiptir.

Damla Örgü Modeli Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.