Kolay Hobiler

Değişimin Böylesi Görülmedi Tığ İşi Oya Modeli

7 Temmuz 2019
Değişimin Böylesi Görülmedi Tığ İşi Oya Modeli

Daha önce değişimin böylesi hiç görülmedi, tığ işi oya modeli çok hoşunuza gidecek ve hemen yapmak isteyeceksiniz. Hadi hemen başlayalım.

Kadınların zaman zaman yapmaktan keyif aldıkları el işleri vardır. Bu el işleri içerisinde tığ oyaları ayrı bir yere ve öneme sahiptir. Tığ işi yaparken keyif alan kadınlar aynı zamanda bunları maddi bir kazanç için de yapmayı tercih edebiliyorlar. Tığ işleri ile kaliteli yazma kenarları işlemek sizin için zamanı en iyi şekilde değerlendirmek anlamına gelmektedir. Çünkü tığ oyaları kadınlar arasında en çok ilgiyi gören ürünlerdir. Yazmaların kenarına farklı çiçek motifleri işleyebileceğiniz gibi havlu kenarları da yapabilme imkânınız bulunuyor. Havlular ve yazmalar renkli ipliklerle çok güzel bir görünüm kazanıyor. İncecik tığlar ile el işi yapabilmek kolay gibi görünmese de kadınlar bu konuda mecburen pratik yaparak öğrenmek durumundadırlar.

Tığ İşlerini İşlemenin Kaideleri Var Mıdır?

Tığ işi yapabilmek için mutlaka belli başlı kurallara uymak gerekiyor. Bu kurallar arasında bulunan en önemli unsur da doğru tığ seçimidir. Tığ oyası yaparken ince bir tığ kullanmanız gerekiyor. Çünkü kalın uçlu tığlar oyaların muntazam durmasına engel olacağı gibi el işini yapmanızı da zorlaştıracaktır. Kalın el işi tığları lif ya da şal gibi kalın iplerle örülen el işlerinde kullanılan tığlardır. Bu nedenle de bir oya işleyecekseniz ipin cinsine ve yapılacak modele en uygun olan tığı seçmeniz gerekiyor. Tığ oyalarının model skalası çok geniştir. Bu nedenle de önce basit oya modellerini tercih edebilir giderek daha zor modelleri işleyebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.