Kolay Hobiler

Delik Dolgulu Mevsimlik Örgü Modeli Yapılışı Anlatımlı

1 Ekim 2019
Delik Dolgulu Mevsimlik Örgü Modeli Yapılışı Anlatımlı

Delik dolgulu örgü modeli ile mevsimlik giyeceklerinizi örebilirsiniz. Hem kendinize hemde çocuklara cici örgüler örmeye var mısınız?

Örgü, giyimde geleneksel tarzların, modern tasarımlarla buluştuğu bir el sanatıdır. Bu el sanatının ilk örnekleri, çok eski çağlara dayanır. İnsanoğlunun giyinme ihtiyacını, doğal ürünler ve hayal gücünü birleştirerek gidermeye başladığı günden bu yana, örgü işleri de kendini geliştirerek yenilemiştir. Örgü modelleri, yapıldığı zamanın, kullanılan tekniğin ve insanların hayal güçlerinin göz alıcı örnekleridir. Günümüzde ise, kullanılan malzemelerin gelişimi ve bu malzemelere erişimin kolaylaşması, çok daha zengin modellerin ortaya çıkarılmasını sağlamıştır. Özellikle elbiselerde görülen bu zenginlik, örgü sanatının çok daha geniş kitlelere ulaşmasında oldukça etkili olmaktadır.

Hangi Mevsimlerde Kullanılır?

Örgü ürünleri, insan zihninde kış mevsimi ile ilişkilendirilse de, yazlık örgüler ile bu düşünce ortadan kalkmaya başlamıştır. Gerek kullanılan iplerin inceliği ve türü, gerekse örgü tekniğinin farklılaşması ile yılın her mevsimi için kullanılabilecek örgü ürünleri beğenilere sunulmaktadır.

Delik Dolgulu Örgü Modeli Yapılışı

Özellikle kadın örgüleri ve bu amaçla kullanıma sunulan ürünlerin günümüzde büyük bir hızla yaygınlaşması, bu geleneksel el sanatını, modern tekniklerle çok daha estetik bir hale getirmiştir. Banyo liflerinden kazaklara kadar çok geniş bir uygulama alanı olan örgü, zengin üretim teknikleri ile kullanıcılarına da kişisel tarzın yansıtılmasında büyük avantajlar sağlamaktadır. Atkı, şal, kazak, yelekler,  hırka, lif ve bebek kıyafetlerinde rengârenk ve göz alıcı ürünlerin sunulmasında büyük payı olan örgü işçiliği, kıyafette olduğu kadar gündelik aksesuarlarda da en güzel örneklerini kullanıma sunmaktadır.

Delik Dolgulu Örgü Modeli Yapılışı

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.