Kolay Hobiler

Demek Bu Kadar Kolaymış Tığ İşi Oya Modeli

8 Temmuz 2019
Demek Bu Kadar Kolaymış Tığ İşi Oya Modeli

Yaptığım bu modeli görünce, siz de yaparken demek bu kadar kolaymış diyeceğiniz tığ işi oya modeli. Yazmalarda mükemmel görünüyor.

Oyalar ve tığla yapılan işlemeler artık neredeyse hiç kullanılmamaktadır. Daha doğrusu sadece hazır olarak satın alabileceğiniz kıyafetlerde ya da tekstil ürünlerinde böyle işler görebilirsiniz. Ama siz de evinizde biraz vakit ayırarak bu tarz işler konusunda deneyim kazanabilirsiniz. Bu tarz işlerle uğraşmak günümüzün hızlı ve sürekli değişmekte olan yaşam tarzında sizi rahatlatabilir ve stres atmanızı sağlayabilir.  Ayrıca özen ve sabırla üretildiği için çocuklarınıza ve sevdiklerinize hediye edebileceğiniz eşyalar arasında yer alır.

Birbirinden Güzel Tığ Oyaları ve Örgü Modelleri

Tığla yapılan örgü modelleri yapan kişinin emeğini ve özenini yansıtır. Sabır ve itina gerektiren bir iş olduğu için çok değerlidir. Mesela böyle bir örneği herhangi bir sehpa örtüsü ya da havlu kenarında kullanabilirsiniz. Bu şekilde sıradan ve herkesin satın alabileceği bir eşyayı daha özel ve estetik bir hale getirebilirsiniz. Bu şekilde sevdikleriniz için hediye seçmek zorunda kalmazsınız. Siz zaten çok özel bir hediye üretmiş olursunuz.

Oya modelleri arasından sizin zevkinizi ve inceliğinizi yansıtan bir model seçebilirsiniz. Bu tür modeller nereye eklenirse eklensin çok güzel görünür. Bu şekilde bir yazma, bir bohça, herhangi bir sehpa ya da masa örtüsü çok daha özel ve otantik bir eşya haline gelebilir. En önemlisi başka hiç kimse tarafından satın alınamayacak özel bir hediye haline gelir. Bu tarz işler yaparak hem güzel vakit geçirmiş hem de çok güzel eserler ortaya çıkarmış olursunuz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.