Kolay Hobiler

Dillere Destan Olan Çıtı Pıtı İğne Oyası Modeli Yapılışı

30 Eylül 2019
Dillere Destan Olan Çıtı Pıtı İğne Oyası Modeli Yapılışı

Öyle bir iğne oyası modeli düşünün ki dillere destan olsun. Bu iğne oyası modeli tamda istediğiniz gibi bir model olacak.

Zarifliğin Temsili İğne Oyası Modelleri 

İğne oyası modelleri görüntüsü açısından oldukça şık durduğu için artık günümüzde her alanda kullanılan el emeği işler arasında yer alır. Kadınlar tarafından boş zamanlarını değerlendirmek amacıyla tercih edilir ve ortaya şık ürünler çıkar. Yapımı zor olsa da tamamlandığı zaman her kadını mutlu edecek modeller çıkarmaktadır. Evlerin en güzel köşelerinde sergilenen eşyalardır. Her kadının hayal gücünüzü kullanarak yaptığı çok zevki bir iştir. Özellikle de büyükler tarafından çeyiz sandıklarına koymak için yapılır. Geçmişten günümüze kadar ulaşmış olan en değerli ürünlerdir. Sadece bir iğne ve çeşitli iplikle kullanılarak ortaya şahane oyalar çıkar ve uzun ömürlü kullanılır.  

Dillere Destan Olan İğne Oyası Modeli

Göz Nuru Katarak Yapılan İğne Oyaları 

 Kadınların büyük bir emek ve göz nuruyla yapılan bu örgü çeşitli özellikle de yazma kenarları modellerinde tercih edilir. Masa örtüleri, peçete takımı örtüleri, yastık kılıfı örtüleri gibi farklı alanlarda da kullanılır ve büyük bir zevkle yapılır. Takı yapımında iğne oyaları işlenir ve harika durur. Günümüzde birçok tatil bölgelerinde yerli ve yabancı turistlerin ilgisini oldukça çeker. Satın alanı ve yapanı çok fazla olan bu oya çeşidi hediye etmek için de doğru bir seçimdir. Kendi emeğinizle  örülen bu modellerin yapımı öğrenmek için kurslara giden birçok kadın bulunur. Kadınların birçoğu kendi el becerilerini geliştirmek için ücretsiz eğitim alıp kendilerini kazanç elde etmektedir.

Dillere Destan Olan İğne Oyası Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.