Kolay Hobiler

Dillere Destan Olan Güzellikte İğne Oyası Modelleri

27 Ekim 2019
Dillere Destan Olan Güzellikte İğne Oyası Modelleri

İğne oyası modelleri arasında bulunan bazı örnekler adeta dillere destan. Bir çok kadın bu iğne oyalarından başka modeller kullanmıyor.

El sanatları, grupları olarak iğne oyaları her daim kendi içinde gelişen yeniliklerde yer alır.  Geçmişin izlerini, kendi içinde harmanlayarak ortaya inanılmaz güzellikte görselliklerin oluşmasına katkı sağlar. Bu sanat dalı asla ve asla zamana karşı yenik düşmeyecektir. Çünkü hayatımızın, her alanında yerini alıyor.  Takı tasarımları,  tülbent kenarları,  mutfak eşyaları, şal kenarları gibi her noktada oya örnekleri görebiliriz. Mutlaka ve mutlaka,  herkesin bu el sanatını öğrenmesi gerekiyor.  Yaşamın her geçen gün,  getirdiği yenilikler ve teknolojik gelişmelerle birlikte bu el sanatını bulunduğu çağa ayak uydurarak çok çabuk esneyebilen yeniliklere kavuşabilme gücüne sahip iğne oyaları oya modelleri sanat kollarını arasındadır.  Bu el emek sanatını, dalını öğrenmek ve öğrenmeden önce mutlaka ve mutlaka iğne ucunun çok ince olması gerekiyor.  Bu sanat dalı sayesinde, ortaya yeni ürünler çıkarabilmek için öncelikli biraz sabırlı olmanın sonucu istenen her türlü el emekleri ortaya çıkar.

El Emekleri Sanatı

Bu sanat dalı ile insanların boş zamanlarını değerlendirebilecek aynı zamanda kendileri için gelir kaynaklarını sağlayabilecekleri adeta birer yoldur.  Bu sayede birçok insan boş zamanlarını en iyi şekilde değerlendirilmesi ve kendilerini de psikolojik açıdan özgüvenli hissetmelerini sağlayacaktır.  Bu süreçte,  mutlaka herkes elinden gelen imkânlar doğrultusunda bu sanat dallarını öğrenmeleri gerekiyor. Yaşamın,  her ne kadar getirdiği yenilikler de olsa iğne sanatı her daim kendi içinde gelişecek ve gelecek nesillerde de yerini koruyacaktır.

Dillere Destan İğne Oyaları

Yarım Kalpler İğne Oyası Modeli
Bahar Laleleri İğne Oyası Modeli
Hayallerinizi süsleyecek iğne oyası
İncili iğne oyası fular
Çeyizlik iğne oyası fular
Kolay İğne Oyası
İğne Oyası Kelebek Modeli
Yeni iğne oyası
Sıralı iğne oyası modeli
2019 iğne oyası modeli
Çeyizlik iğne oyası
Kolay Boncuklu İğne Oyaları
İğne Oyası Boncuk Modelleri
En Güzel Boncuklu İğne Oyası Modelleri
Boncuklu İğne Oyası Modelleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Neşe dedi ki:

    Modellerin yapılış videolarını YouTube solak Oyacı yazarak izleyebilirsiniz