Kolay Hobiler

Dizili Boncuklar Bayan Bebek ve Örgü Modeli

22 Ocak 2019
Dizili Boncuklar Bayan Bebek ve Örgü Modeli

Dizili boncuklar örgü modeli ile yelekler, battaniyeler ve şal örebilirsiniz. Model örülmesi çok zevkli ve kolay bir örnektir.

Yine hem kadınların hemde çocukların örgülerinde kullanılan bir model paylaşıyoruz. Örneğin ismi dizili boncuklar örgü modeli. Adının dizili boncuklar olduğuna bakmayın, modelde boncuk kullanılmıyor. Sadece motifler boncuklara benzetildiği için modelin ismi dizili boncuklar diye adlandırılmıştır. Bu örgü modeli ile bayan yelekleri, bebek yelekleri, bebek battaniyesi ve şal gibi örgüler örülebilir. Gönül hanıma ait olan modelin anlatımını anlatmaya çalıştık. Eğer daha detaylı öğrenmek isterseniz videoyu izleyebilirsiniz.

Dizili Boncuklar Örgü Modeli

Dizili boncuklar örgü modelinin her bir motifi 3 ilmek ve 4 sıradan oluşmaktadır. Modelde kullanılan şiş 3.5 numara ip ise normal kalınlıkta bebek ipidir. Videodaki modelde toplamda 5 motif çıkarılmıştır. Bunun için 15 ilmek + 2 kenar ilmek olacak şekilde 17 ilmek atılmıştır. Sonrasında ise birinci sıra gidilmiştir. Yazıdan anlaşılması pek güç olsa da paylaşalım dedik. Tam olarak sayıları öğrenmek isteyen videoyu izleyip 5 motifin çıkarılışının tamamını izleyebilir. Yapacak olan örgücü kadınlara kolay gelsin.

Dizili Boncuklar Örgü Modeli Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Sevil Aciksözlü dedi ki:

    Bütün modeller çok güzel olmuş elinize sağlık