Kolay Hobiler

Dizili Petekler Kadın ve Bebek Örgü Modeli Yapılışı

1 Haziran 2019
Dizili Petekler  Kadın ve Bebek Örgü Modeli Yapılışı

Kadın, bebek ve erkek örgülerinde kullanılan dizili petekler örgü modeli. Motiflerin nasıl çıkarıldığını ve tekniği buradan öğrenebilirsiniz.

Örgü örmek çok eğlenceli ve zihni sürekli taze tutan bir eylemdir. Genellikle ev hanımlarının, babaanne ve anneannelerin yapmayı tercih ettiği örgü işi harika bir zaman geçirme tekniğidir. Sıkıcı ve evde geçen kış ayları boyunca babaanne ve anneannelerin torunları için ördükleri bebek örgüleri modellerinde o kadar güzel motifler, süslemeler ve detaylar var ki, kış boyunca küçük çocukların sıcacık olmalarını sağlar. Küçük çocuklar ve bebekler, biz yetişkinler gibi kendilerini ısıtmayı bilmedikleri için o yumuşacık örgüler tüm kış boyunca üşümelerini önler.

Örgü örmek istediğinizde karşınıza çıkacak o kadar çok model var ki hangisini seçeceğinize karar vermeniz biraz zor olacak gibi görünüyor. Öncelikle tığ ile mi yoksa şiş ile mi öreceğinize ve hangi renk ipleri kullanacağınıza karar verin. Daha sonra örgü örmeyi hiç bilmiyorsanız internetten bu konu hakkındaki videoları izleyin. Yelek örmek isterseniz örgü yelek yapılışı adıyla, şal örmek isterseniz de şiş ile şal yapımı videolarını izleyerek sizler de rahatlıkla örgü örmeye başlayabilirsiniz. Videolardaki adımları takip ederek örgü modelleri denemiş ve öğrenmiş olursunuz. 

Dizili Petekler Örgü Modeli

Örgü örmeyi hiç bilmeyen bir kişi için internet videoları güzel bir seçenek olacaktır. Detaylı olarak her adımın anlatıldığı, anlamadığımız noktada tekrar videoyu durdurup geri sarmanız ve arada farklı videoları da izlemeniz işinizi kolaylaştıracaktır. 

Dizili Petekler Örgü Modeli

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Beri dedi ki:

    Çok Çok tatlı bir model
    Tam bebek için
    Süslerle harika bir bebek arı yapılabilir💕😄