Kolay Hobiler

Dönüp Bir Daha Bakmak İsteyeceğiniz Tığ İşi Oya Yapımı

23 Ocak 2020
Dönüp Bir Daha Bakmak İsteyeceğiniz Tığ İşi Oya Yapımı

Tığ işi ile yapılan bu oya modelini gördüğünüz zaman dönüp bir daha bakmak isteyeceksiniz. İsteyenler nasıl yapıldığını öğrenebilirler.

Emekle Hazırlanan Tığ işi Modelleri

Büyük bir emekle ve göz nuru ile yapılan tığ oyası modelleri kadınların en çok vazgeçilmezi olan olarak ya işlerin başında gelir. Hem görüntü açısından oldukça şık durduğu için hem de kullanım yönünden tercih edilir. Geçmişten günümüze kadar gelmiş olmasına rağmen hala ilgi görür ve her alanda kullanılır ve karşımıza çıkar. Çeyiz sandıkların en güzel yerinde yerini alarak yapılır. Yapımı oldukça kolay ve pratik olduğundan dolayı kadınların ilgisini çeker. Her kadının boş zamanlarını değerlendirmek için yapabileceği bir iştir. Evlerin her köşesinde mutlaka bulunması gereken oyalardır. Sadece bir tığ ile örülen bu modeller hazır ürünlere göre daha kullanışlıdır.   

Dönüp Bir Daha Bakmak İsteyeceğiniz Tığ İşi Yapılışı

Kadınların Ellerinden Çıkan Tığ Oyaları

 Kadınların ellerinden çıkan havlu kenarları  oldukça şık ve gösterişlidir. Renkli ip çeşitleriyle istenilen her türlü modeli çıkarmak ve uzun yıllar kullanmak mümkündür. Masa örtüleri, sehpa örtüleri, vitrin örtüleri en çok evlerde yapılan tığ oyası modellerinin başında gelir. Geçmişten günümüze kadar gelen bu el emeği işler sayesinde gelir elde etmekte mümkündür. Birçok bayan bu becerilerini geliştirerek satışa sunmaktadır. En çok ilgi gören yazma kenarları modelleri her kadının beğenisini toplamaktadır. Hediye etmek için de doğru bir seçim olur. Kendi ellerinizle yaptığınız örgüleri uzun süre kullanarak tasarruf sağlamış olursunuz. Evinizin dekorasyonunda kullanmak amacıyla da yapamaya başlayabilir ve keyifli günlerde kullanabilirsiniz.

Dönüp Bir Daha Bakmak İsteyeceğiniz Tığ İşi Yapılışı

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.