Kolay Hobiler

Dönüp Dönüp Baktıran Büyük Çiçekli Tığ İşi Oya Modeli

16 Ağustos 2019
Dönüp Dönüp Baktıran Büyük Çiçekli Tığ İşi Oya Modeli

Görenin bir daha dönüp baktığı büyük çiçekler ile yapılan tığ işi oya modeli. Büyük çiçekler başörtülerinde şık ve güzel gösteriyor.

Kadınların yaptıkları el işlerinin arasında tığ oyaları çok geniş bir yer tutmaktadır. Şık ve güzel bir görünümünün olması ve kolay şekilde öğrenilebilmesi tığ oyalarının popülaritesini kaybettirmiyor. Hemen her genç kızı çeyizinde bulunan bu oyalar aynı zamanda bohçalar için de üretilmektedir. Yapımı çok zahmetli gibi görünen tığ oyaları aslında son derece zevkli olan el işleridir. Genelde yazmanın kenarına işlenerek yapılan bu tığ oyası oya modelleri oldukça şık bir duruşa sahiptir. Farklı model çeşitlerinin bulunması tığ oyalarını çok tercih edilen el işlerinden biri haline getirmektedir. Her zaman kullanılabilecek olan bu oya modelleri her yaş grubundan kadın için de oldukça idealdir.

Dönüp Baktıran Tığ İşi Oya Modeli

Tığ Oyalarındaki Rengârenk Model Çeşitleri

Oya örnekleri kadınların çok fazla ilgisini çeken el işleridir. Uzun uğraşlar sonucunda ortaya çıktığı düşünülse de el işleri kısa sürede öğrenilebilmektedir. Böylece kadınlar hem zaman değerlendirme aracı hem de maddi kazanç kapısı olarak tığ oyası modellerinden yararlanabiliyorlar. Oya modelleri oldukça farklı seçeneklere sahiptir. Her şeyden önemlisi rengârenk bir görünümü olması bu oya modellerinin her kadın tarafından da beğenilmesini sağlıyor. Yazmaların üzerindeki desene uygun olan çiçek desenli tığ oyaları çok sevilenler arasındadır. Aynı zamanda bu el işinde boncuk ya da pul gibi detaylar da kullanılmaktadır. Tığ oyası seçenekleri ile keyifli zaman geçirebilir hatta bu alanda para dahi kazanabilirsiniz. 

Dönüp Baktıran Tığ İşi Oya Modeli

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.