Kolay Hobiler

Dostu Düşmanı Çatlatan Tığ İşi Oya Modeli Yapılışı

23 Haziran 2019
Dostu Düşmanı Çatlatan Tığ İşi Oya Modeli Yapılışı

Dostu düşmanı çatlatan tığ işi oya modeline bayılacaksınız. Çiçek motifleri ile yapılan oya modelini çok beğeneceksiniz.

Geçmişten günümüze gelene kadar örme sanatlarından biri olan da tığ işleri günümüzde de halen önemini korumaktadır. Tığ işleri sayesinde, kişiler boş zamanlarını güzel bir aktivite ile değerlendirmiş olurlar. Tığ işleri sayesinde, orta yeni ürünler çıkmasına yardımcı olur. Tığ işi,  kendi aralarında üretilen ürünlerin üretilmesi aşamasında olmazsa olmazlar arasındadır. El emekleri içerisinde,  yer alan bu sanatlar kişinin hayal gücünü kullanarak zevkle tasarımlarına katarak ortaya güzel estetikli ürünleri çıkmasına yardımcı olur. Kişiler istedikleri ne varsa tığ işleri ile ortaya koyabilirler. İsteyenler istediği ip kalınlığında da ürünler ortaya koyabilir. 

Aynı zamanda insanların psikolojik anlamda da çok büyük yararlar sağlamaktadır. Bunlar arasında depresyon, sinir, stres sıkıntı gibi olumsuz duyguların, olumlu duygulara yol açmasına yardımcı olur. İsteyen herkes yaşı kaç olursa olsun her zaman öğrenebilir.  Tığ işleri, yararlı aktivitelerden biridir. Günümüze tığ işleri ile ilgili ücretsiz kurslar vardır. Uygun saat aralıklarında giderek ile ilgili tüm detayları A’dan Z’ye hepsini öğrenebilme şanslarınıda kavuşmuş olucaktır. 

Dostu Düşmanı Çatlatan Tığ Oyası

Tığ İşleri Geçmişten Geleceğe Aktarılıyor

Tığ işleri, hemen – hemen herkes için önemli olan el emekleri sanatları içerisindedir. Tığ işleri sayesinde patikler, yelekler,  dantel kenarları, yazmalar, şallarvb. Ürünlerin ortaya çıkarılmasında tığ işleri olmazsa olmazlar arasındadır. Nesilden nesle,  aktarılacak olan ya modeller ve örnekleri bu herkes tarafından büyük bir ilgi görmektedir. İlerleyen zaman içerisinde yeniliklere karşı her daim ayakta dimdik durur örme sanatları.

Dostu Düşmanı Çatlatan Tığ Oyası

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.