Kolay Hobiler

Düğümlü Ajurlar Delikli Örgü Modeli Yapılışı Anlatımlı

12 Haziran 2019
Düğümlü Ajurlar Delikli Örgü Modeli Yapılışı Anlatımlı

Düğümlü ajurlar delikli örgü modeli ile mevsimlik örgüler örülebilir. Her mevsimde kullanılabilen yelekleri ve şalları rahatlıkla örebilirsiniz.

Örgü örmek asırlardır pek çok kişi tarafından yapılan bir hobi ya da meslektir. Bazı insanlar hobi olarak stres atmak amacıyla örgü işini yaparken bazı insanlar meslek edinmek için bu işi yapıyor. Öyle ki lif örüp satan, bebek örgü kıyafetleri örüp satan, tülbent oyası işleyerek satan binlerce insan vardır. Hâlâ bazı ev hanımları harçlığını örgü örüp çıkarıyor. 

Örgü örerek aklınıza gelebilecek her şeyi yapabilirsiniz. Ev süs eşyası yapabilirsiniz, kıyafet örebilirsiniz, bebek patiği ve şapkası örebilirsiniz, atkı örebilirsiniz, tülbent izleyebilirsiniz. Yani örgü işine girdiğinizde önünüz çok açık. El yatkınlığınız varsa bluz bile örebilirsiniz. Ev aksesuarları için de minik örgü sepetler, lifler, örgü kılıfla süslenmiş vazolar, mutfak askılığı, kapı süsü, banyo lifi gibi ürünler akla gelir. 

Eğer şal takmayı seviyorsanız şiş ya da tığ yardımıyla muhteşem şal örnekleri çıkarabilirsiniz. Birbirinden renkli iplerle küçük süs motifleriyle benzersiz bir şal takabilirsiniz. Önemli olan hangi üründe hangi aleti kullanmayı bilmektir. Örneğin bazı örgülerde tığ daha iyi iş çıkartırken bazı örgülerde şiş daha avantajlı olur. 

Düğümlü Ajurlar Örgü Modeli

Kendinize bir anlatımlı örgüler kitabı alırsanız burada yapmak istediğiniz ürünün özelliklerini hangi örgü aletiyle örmeniz gerektiğini ve saha birçok detayı görebilirsiniz. Anlatımlı örgü kitabını yüncü dükkânlarından temin edebileceğiniz gibi internet sitelerinden de temin edebilirsiniz. Sonrasında keyifli bir örgü hayatına devam.

Düğümlü Ajurlar Delikli Örgü Modeli

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.