Kolay Hobiler

Durmadan Yapacağınız Rengarenk Tığ İşi Çiçek Oyası

12 Mart 2020
Durmadan Yapacağınız Rengarenk Tığ İşi Çiçek Oyası

Yaptıkça daha fazla yapmak isteyeceğiniz tığ işi oya modeli rengarenk çiçek motifleri ile yapılıyor.

Tığ işleri yapan kişiye keyifli anlar geçirten uğraşlar arasındadır. Evlerde ve her türlü yaşam alanlarında kullanım alanları son derece geniştir. Tığlar ile birbirinden şık masa örtüleri ve kıyafet süsleri tasarlanabilir.

Tığ oyası sayesinde, her türlü yazma ve örtüler son derece şık bir şekilde süslenecektir. Yapımı son derece kolay olan tığ işleri, çeşitli el sanatları dergi ve kitaplarından öğrenilebilir. Tığ yapımı, son derece kolay olan el sanatları arasındadır. Zincir çekilerek yapılan tığ işleri ile çok yaratıcı tasarımlar yapmak mümkündür. Tığlar ile farklı aksesuarlar da yapılabilir. Takılarda farklı tasarımlarını görmek mümkündür. Farklı motiflerde tasarlanan sehpa ve masa örtüleri, evleri süsleyen dekoratif tasarımlardır. Geçmişte sıklıkla kullanılan tığ ile yapılan danteller, günümüzde de talep görmektedir.

Rengarenk Tığ İşi Çiçek Oyası

Kıyafet ve Çeyizlerde Tığ İşleri

Anlatımlı oya modelleri arasında, tığların yeri ve önemi oldukça fazladır. Havlu kenarlarında, yazmalarda ve çeyizlik ev eşyalarında çok farklı modellerini görmek mümkündür. Yapımı kolay olduğu kadar, oldukça da zevklidir. Desenleri şık ve zariftir. Dantel örtü yapımında tığ işlerinin önemi çok büyüktür. Konulduğu mekânda şıklık yaratacaktır. Üzerine konulan objeler ile tam bir bütünlük içerisinde olacaktır. Tığ işine yeni başlayanlar ya da ilerletmek isteyenler için, çeşitli dönemlerde kurslar açılmaktadır. Bu kurslar sayesinde, tığ ile yapılan el sanatlarını öğrenmek ya da ilerletmek mümkün olacaktır.  

Rengarenk Tığ İşi Çiçek Oyası

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.