Kolay Hobiler

Düşman Eltiler Tığ İşi Oya Modeli Yapılışı Çok Kolay

8 Ekim 2019
Düşman Eltiler Tığ İşi Oya Modeli Yapılışı Çok Kolay

Yapılışı çok kolay olan düşman etiler tığ işi oyası. Sizde yazmalarınızın kenarlarında bu şık modeli kullanabilirsiniz.

Tığ İşlerinde Göze Çarpan Modeller

Tığ işleri denildiği zaman, akla çok farklı tasarımlar gelecektir. Bunların başında, yazma kenarları, evlerde kullanılan masa örtüleri, koltuk süsleri gibi

Tığ oyaları, pek çok yerde kullanılmaktadır. Bunların başında yazmalar, seccadeler, havlu kenarları gelmektedir. Tığların bu kadar çok kullanılmasının, geleneksel el sanatları kültürümüzle de yakından ilgisi bulunur. Tığ işlerini bilen hanımlar, boş zamanlarını değerlendirmek için bu el sanatlarını tercih ederler. Atalardan gelen bu el sanatı, gelecek kuşaklara da aktarılmaktadır. Özellikle çeyiz işlerinde kullanımı oldukça yaygındır. Günümüzde, tığ işleri, görmeye alışık olmadığımız alanlarda da karşımıza çıkmaktadır. Bunlara verilecek en güzel örnek, kişisel süs eşyaları olacaktır. Birbirinden şık takılar, tığ işleri ile yaratılmaktadır. Bunun için, çok sayıda kurs programı açılmaktadır. Geleneksel el sanatlarının geleceğe taşınması açısından da oldukça faydalı faaliyetler arasındadır.

Düşman Eltiler Tığ İşi Oya Modeli Yapılışı

Tığ İşine Yeni Başlayanlara Tavsiyeler

Tığ işine yeni başlayanlara verilecek en önemli tavsiye, sabırlı olmalarıdır. Temeli son derece basit bir yönteme dayanan tığ işleri ile mucizeler yaratmak mümkündür.

Tülbent oyaları, takılar, havlular, sehpa örtüleri, tığ işleri ile tasarlanabilir. El emeğini yansıtması bakımından da ayrı bir önemi bulunur. Tığ ile yapılan tasarımlar, hediyelik olarak ta verildiği zaman alan kişiyi mutlu edecektir. Emek ve hayal dünyasının ipe yansıması olan tığ işleri, boş zamanları değerlendirmek için idealdir. Yapımı da son derece zevkli el sanatları arasındadır.

Düşman Eltiler Tığ İşi Oya Modeli Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.