Kolay Hobiler

Düzgün Örgü Örebilmek İçin Püf Noktaları Hemen Öğren

28 Eylül 2019
Düzgün Örgü Örebilmek İçin Püf Noktaları Hemen Öğren

Örgü örerken yaptıklarınızın düzgün olması için bazı püf noktalara dikkat etmeniz gerekiyor. Bu yazıda püf noktaları açıklıyoruz.

Örgü ile görülenleri mağazalarda, evlerde, çeyiz mağazalarında, defilede, başımızda, sokaklarda, çeyiz sandıklarında, okullarda, üstümüzde, sırtımızda yaşamın her alanında mutlaka örgü yapılışları olan bir ürün karşımıza çıkmaktadır. Hepsi de birbirinden güzel, şık ve renkli olması nedeniyle örgü her zaman tercih edilmiştir.  Bebekler için doğmadan hazırlanan birbirinden güzel ve şık yelek az olduğunu düşünülse de bu göz aydınlığına gelenlerin getirdiği hediyelerin örgü olması sayesinde yelekler olmaya başlar. Yeni yürümeye başlamış bebekle yumuşak örgülerden yapılmış hırka, yelek, patik, süveter  takım halinde olunca daha farklı ve güzel durmaktadır.

Düzgün Örgü Örme Püf Noktaları

Örgülerin içinde çok yapımı kolay olması nedeniyle ön plana çıkan Tunus Örgüsü veya daha çok bilinen adıyla hasır örgü tercih edilmektedir. Şiş yerine tığla örülmesi ve hızlı ilerlemesi nedeniyle daha çok bayanlar tarafından ilgi görmektedir. İlk önce zincir çekilerek ne örülecek  onun ölçüsü kadar örülür. Üst sıra için zincir çekilen yerlere aralıklı olarak alınır sonra başları çift sonrası için ilmekler alınarak devam edilir. Şişli örgüden çok tercih edilmesinde ki bir nedende şişleri taşıma zorluğu olmasıdır. Şişlerin batma tehlikesinin de olması nedeniyle ve hafif tek tığ olduğu için daha çok tercih edilmektedir. Hasır örgü ile renkli renkli patiklerin üstü de işlenerek çeyiz sandıklarında yerini almaktadır. Hasır örgüyü bilmeyenler hemen sipariş alacak kişiyi bulup en 20 tane çeyize konulmak üzere sipariş vermekteler. Siparişle beğendiğiniz modeller mutlaka olacaktır. Penye ip kullanılarak yapılan örgüde farklı olmaktadır. Penye ip ile örülen sepetlerde banyoda çok şık durmaktadır.

Düzgün Örgü Örme Püf Noktaları

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.