Kolay Hobiler

Efsane Görüntüsü ile Tığ İşi İmam Sarığı Oyası Anlatımı

6 Mart 2020
Efsane Görüntüsü ile Tığ İşi İmam Sarığı Oyası Anlatımı

Müthiş ve kolay olan motifleri ile tığ işiyle yapılan imam sarığı oyası modelini yazma ve havlu kenarlarında kullanmak ister misiniz?

Büyükerimizden miras kalan en değerli şeylerdendir tığ oyası. Annelerimizden, anneannelerimizden, babaannelerimizden kalan yegane değerler. Vakit harcanmış, emek verilmiş, geceler gündüzler harcanmış değerler…

Yazma modelleri için en beğenilen süsleme şeklidir ince ince, dikkat verilmiş oyalar… Sizin de bu oya anlatımlarını beklediğinizi biliyoruz. Tülbent oyalarınız için en sevdiğiniz modelleri seçebilir, renklerini tülbentlerinize göre ayarlayabilir, ister büyük ister küçük desenler ortaya çıkarabilirsiniz. Yazma oyaları yazmalarınıza verdiğiniz değeri gösterir. Harcadığınız emek ve zamanı gösterir, diğer yandan da zevkinizi ve yaratıcılığınızı sergiler. Bu el emeği göz nuru tığ işleri ile kendinizi mutlu etmeniz için çok doğru bir zaman. Ya da sizleri büyütürken bu değerleri aşılayan büyüklerimize küçük ama anlamı büyük hediyeler verin.

Tığ işi imam sarığı oyası

Eğer bunun dışında çocuğunuz sizin için ‘Annem benim için neler hazırlamış!’ demesini istiyorsanız, tabikide onun gençlik çağının en kıymetlisi çeyiz sandığı için harikalar yaratabilirsiniz. Kızınızın çeyizini buram buram el emeği saracak; tığ oyaları ile güzelleştirilmiş yazma kenarları, havlu kenarları, yazmalar, dantel örtüler… İşte tamda bu mutluluğu ve keyfi yaşamanız için bu yazıyı derledik. İzletin ve en değerliniz, çocuğunuzun mutluluğunu katlandırın. Sizi ve onun için yaptıklarınızı hatıralarında saklasın. 

Tığ İşi İmam Sarığı OyasıETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.