Kolay Hobiler

Efsane Görüntüsüyle Tığ İşi Oya Modeli Yapılışı

8 Mayıs 2020
Efsane Görüntüsüyle Tığ İşi Oya Modeli Yapılışı

Tığ işi oya modelini gören oyacı kadınlar hemen yapmaya başlıyor. Sizde anlatımlı video ile öğrenerek yapmaya başlayabilirsiniz.

Evleri her daim güzelleştiren ve şıklık katan tığ işleri düzgün yapıldığında takdirde ortaya muhteşem eşyalar çıkar. Geçmişten günümüze kadar gelmiş olmasına rağmen hala dikkat eden örgülerin başında gelir. Sadece bir tığ yardımıyla örülen bu el emeği işler kadınların her zaman vazgeçilmezi olan modellerdir. Özellikle de çeyiz sandıkların da bulunması gereken ürünlerdir. Büyükler tarafından yapılan ve evlenecek olan genç kızlar için oldukça değerlidir. Günümüzde evlerin büyük bir bölümünde hala karşımıza çıkan ve kadınlar tarafından boş zamanlarını değerlendirmek için yapılan göz nuru oyalardır. Hazır ürünlere göre daha kaliteli ve kullanışlıdır. Evlerin en güzel köşelerinde sergilemeye devam eder.

Görenin Başladığı Tığ Oyası

Kadınların Severek Yaptıkları Tığ Oyaları

Kadınların büyük bir zevkle yaptıkları tığ oyaları hala evlerde yer almaya devam eder. En çok tercih edilen işler arasında, yazma kenarları, masa örtüleri, peçete takımları, vitrin örtüleri gibi birbirinden farklı modeller yer alır. Kullanılan her alana zarafet katan bu oya çeşidi, kadınlar tarafından gelir elde etmek için de tercih edilir. Özellikle de dışarıda çalışma imkânı bulamayan kadınlar için oldukça önemli bir yere sahiptir. Her kadının yapabileceği ve yaparken de güzel zamanlar geçirebileceği bir iştir. Kendi ellerinizle yaptığınız oyaları sevdiklerinize hediye etmek için de tercih edebilir ve onlarında uzun yıllar kullanmalarını sağlamış olursunuz. Kendi emeğinizle yaptığınız işleri uzun ömürlü kullanabilirsiniz.

Görenin Başladığı Tığ OyasıETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.