Kolay Hobiler

Eğlenceli Bir İğne Oyası İsteyenlere Harika Model

28 Ekim 2019
Eğlenceli Bir İğne Oyası İsteyenlere Harika Model

İğne oyası yaparken eğlenerek yapmak isteyenler için çıtı pıtı görünen bir model paylaşıyoruz. Anlatımı sayesinde modeli öğrenmek de mümkün!

Geçmişten gelen,  ninelerimizin elinden geçen göz nuru döktükten el işleri arasında yer alıyor. İstenilen her renk iplikler,  bir araya getirilerek farklı motifler oluşturulabilir. İğne oyaları ile uğraşan herkes günlük yaşamlarında karşılaşmış oldukları sorunlar karşısında adeta meditasyon etkisi yaratarak kolaylıkla sorunların anlatılması ve çözülmesi gibi işlemlerde insanlara yardımcı olur. Her alanda,  modelleri ve  motifleri görebiliriz. Kişiler aynı zamanda,  istedikleri zaman iğne oyası sanatı ile birlikte kendileri için ek kazanç yolunuda sağlayabilirler. Bu sayede insanlar,  kendi ihtiyaçlarını giderebilecek hem de ek kazanç elde ettikleri için insanların kendilerine var olan özgüvenlerini daha da artmasına yardımcı olacaktır. Bu sanat dalını,  öğrenmeden önce tüm malzemelerin ellerinin altında olması gerekiyor.  Öncelikle ince uçlu bir adet iğne, küçük bir el makası, istenilen renkte iplikler bu malzemeler olmadan bu sanat dalını öğrenebilmek adeta imkânsızdır. Oya modelleri arasında akla ilk gelen çiçek, gül, lale, meyve modelleri motifler geliyor.

Eğlenceli iğne oyası modeli

Değerli El İşleri Sanatı

Gerçekten değerli olan,  bu el işleri sanatları geçmişten geleceğe adeta ışık tutan ve var olan yenilikler içerisine de alarak görenleri kendine hayran bıraktıracak güzellikte de diyebiliriz. İsteyen herkes bu, sanat dalını rahatlıkla öğrenebilir. Yeterli zaman ve yeterli sabır gösterildikten sonra istenilen her şekilde modeller ortaya çıkarılabilir. Bu sanat dalı tamamen kişilerin kendi hayal dünyasının gücüne kalmış bir durumdur.

Eğlenceli İğne Oyası Modeli

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.