Kolay Hobiler

Elti Eltiye Küstü Tığ İşi Oya Modeli Yapılışı

14 Eylül 2019
Elti Eltiye Küstü Tığ İşi Oya Modeli Yapılışı

Elti eltiye küstü diye adlandırılan bu tığ oyası modelinin anlatımını sizler için videolu olarak burada yayınladık.

Tığ Oyaları Yapmak Artık Çok Kolay

Evet nesillerden nesillere aktarılan tığ örgüleri başında gelen yazma kenarları, tülbent oyaları, havlu kenarlarını artık yapmak çok kolay. Önceleri bir gelenek halini almış ve evde büyüklerimizden görerek öğrendiğimiz örgü işleri artan sosyalleşme nedeniyle etkinliğini her ne kadar bir dönem azalttıysa da teknoloji bu konuda da yardıma yetişmiştir.

Her şeyde olduğu gibi artık örgü modelleri de bir tık ötede sizi bekliyor. İstenilen tüm örgü modellerinden, yapımında kullanabileceğiniz malzemelerinizin hepsini internet sayesinde temin edebiliyorsunuz.

İstenilen Her Modele Bir Tık Kadar Uzaksınız

Hamarat olan ve el emeği göz nuru çalışmalara meraklı olan hanımların bu alanda yapmış oldukları anlatımlı örgüler sayesinde birçok kişinin yapılabilirliğine olan inancı oluşmuş ve kendilerine olan öz güvenleri artmıştır. Bu sayede giydikleri kazaklardan tutun da taktıkları çantalarına kadar her şeylerini tığ işleri ve örgülerle yapmaya başlamışlardır.

Elti Eltiye Küstü Oyası Yapılışı

Sende Hayatına Renk Kat

Siz de kullanacağınız renk renk çeşit çeşit iplerle hem kıyafetinizi hem de kolyeden küpeye istediğiniz her aksesuarınızı yapabilirsiniz. Emek vererek yapmış olduğunuz örgülerinize çeşitli boncuklar püsküller pullar taşlar da ekleyebilir görünümünü farklılaştırabilirsiniz. Bu sayede yapmış olduğunuz çalışmaların değerine değer katmış olduğunuz gibi görünümünü de zenginleştirebilirsiniz. Bu aynı zamanda sizin içi yeni kazanç kapısını aralayabilir. Birçok kişi tarafından hazırlanan anlatımlı oya modelleri, örgü modelleri sayesinde herkes istediği zaman istediği model yapımına ulaşabilir.

Elti Eltiye Küstü Oyası Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.