Kolay Hobiler

Elti Eltiyi Kıskandı Tığ İşi Oya Modeli Yapımı

21 Ağustos 2019
Elti Eltiyi Kıskandı Tığ İşi Oya Modeli Yapımı

Farklı tığ işi oya anlatımlarında bugün sıra elti eltiyi kıskandı modelinde. Tülbent kenarında denenmesi gereken modellerden biri.

Tığ oyaları kadınlar arasında her zaman ilgi gören el işleri olmuştur. Çok uzun bir geçmişi bulunan bu oyalar sayesinde her genç kızın çeyizi daha renkli bir hale gelmiştir. Her ne kadar tığ oyaları kadınların işlemekte zorlandığı bir el işi gibi görünse de aslında son derece basit teknikleri olan el işleridir. Ne şekilde ilmek alınacağı ve ne tür ip kullanılacağının bilinmesi son derece önemli olan bir detaydır. Bu tarz detaylara dikkat edilirse hemen her türlü modeli işlemek oldukça kolay olacaktır. Oya modelleri arasında en çok tercih edilenler genelde çiçek desenli olan modellerdir. Lale, karanfil ve sümbül gibi çiçeklerin görünümleri yazma oyaları arasında çok geniş bir yer bulmaktadır. Önemli bir zaman geçirme aracı olan bu el işleri kadınların zaman zaman maddi kazanç kapısı haline de gelebiliyor. 

Elti Eltiiyi Kıskandı Modeli

Zamanı Daha Değerli Hale Getiren El İşleri

El işleri yapımı sayesinde kadınlar zamanlarını nakde çevirebiliyor ve evlerinde geçirdikleri atıl zamanı daha dolu bir zaman dilimi haline getirebiliyorlar. Oya modelleri de bu el işleri arasında kadınlara en fazla kazandıran ürünlerdir. Yazmaların kenarına işlenen bu oyalar farklı modelleri ile her görenin ilgisini çekiyor. Son derece hoş modelleri bir arada bulunduran bu oyalar sayesinde zaman geçirmek daha kolay hale geliyor ve kadınlar da boş vakitlerin sıkıcılığından kendilerini bir nebze de olsa kurtarma imkanı buluyor. 

Elti Eltiyi Kıskandı Modeli

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.