Kolay Hobiler

Eltiler Çatlayacak İğne Oyası Modelini Gören Soracak

31 Ağustos 2019
Eltiler Çatlayacak İğne Oyası Modelini Gören Soracak

Başörtüleri ve namaz örtülerine işlenebilecek çok şık sıralı iğne oyası modeli. Dört aşamada tamamladığım bu oyanın işlemesi de bir o kadar kolay.

Geçmişten Günümüze İğne Oyası Modası

İğne oyası modası dendiğinde akla birçok farklı ürün grubu gelebilir. EV dekorasyonu ve çeyiz kategorisinde oldukça fazla iğne oyası ürünü yer almaktadır. Havlu oyaları iğne oyası olarak akla gelen ilk üründür. Oldukça beğeni toplayan iğne oyaları havlu kenarlarında daha muazzam bir görüntü oluşturmaktadır. Özellikle çeyizlik olarak tercih edilebilecek havlu kenarları gelinler için de oldukça iyi bir armağandır. El emeğiniz ile hazırlayacağınız havlu oyası modellerini siz de gelinlerinize severek kullanmaları için hediye edebilirsiniz. Bunun dışında eğer merakınız varsa ve nasıl öreceğinizi bilmiyorsanız yardımcı ve anlatımlı iğne oyaları videoları ile işe başlayabilir v e kısa sürede siz de modeller çıkarmaya başlayabilirsiniz. Birçok anlatımı bulunan iğne oyaları öğrenildikten sonra örmesi oldukça kolay olan örgü işleri arasında yer almaktadır. 

Elti Çatlatan İğne Oyası Modeli

Uzun Geçmişine Rağmen Hala Tercih Edilen İğne Oyaları

İğne oyalarının geçmişine bakıldığı zaman oldukça uzun bir geçmişe sahip olduğu görülür. Buna rağmen hala günümüzdeki birçok kadın bu işçiliklere ilgi duymakta ve kültürü devam ettirmektedir. Ev hanımlarının yoğun ilgi gösterdiği iğne oyaları aynı özenle gelecek nesillere de aktarılacak bir mirastır. İğne oyası ile yapılacak yazma oyaları her daim hanımların ilgi gösterdikleri ürünler arasında yer alır. Severek kullanılan yazmaların kenarlarına iğne oyası hazırlamak da oldukça zevklidir. Her kadın basit teknikler ile kendini geliştirerek yazma kenarları hazırlayabilir.

Elti Çatlatan İğne Oyası Modeli

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.