Kolay Hobiler

Eltim Gördü Aynısından Yaptı Müthiş Tığ Oyası Yapımı

2 Ocak 2020
Eltim Gördü Aynısından Yaptı Müthiş Tığ Oyası Yapımı

İsminden zaten ne kadar farklı bir tığ işi oya modeli olduğu anlaşılıyor. Hadi vakit kaybetme ve sende nasıl yapıldığını öğren!

Geçmişten günümüze kadar gelen tığ işi modelleri hala evlerde kullanılan en değerli eşyalar arasında yer almaktadır. Özellikle kadınların evde boş zamanlarını değerlendirmek amacıyla yaptıkları el emeği göz nuru işler hala yapılan işler arasındadır. Her kadının yapabileceği çok zevkli ve eğlenceli bir iştir. Günde bir kaç saat arayarak birbirinden şık ürünler elde edebilirsiniz. İstediğiniz her yerde yapabilir ve uzun yıllar kullanabilirsiniz. Görüntü açısından da oldukça şık eşyalar elde edebilirsiniz.  Evlenecek olan genç kızların çeyiz sandıklarında mutlaka bulunması için yapılan modellerdir. Sizlerde isterseniz kullanmak amacıyla, isterseniz de kazanç elde etmek için başlayabilirsiniz.   

Farklı Tığ İşi Oya Modeli Yapılışı

Tığ İşlerinin Çeyizlerdeki Yeri

Öğrendikten sonra istediğiniz her modeli yapabilirsiniz. Evlerde en çok kullanılan tığ işleri modeller arasında masa örtüleri, peçete takımları, lifler, yatak örtüleri, yastık örtüleri gibi birbirinden farklı örnekler yer almaktadır. Sizlerde tülbentler yapabilir ve onları renkli iplerle veya da renkli boncuklarla süsleyerek harika modeller elde edebilirsiniz. Tığ oyaları yaparak istediğiniz her ürünü ortaya çıkarmak mümkündür. Moda anlamında da kendinden hiç bir şey kaybetmeden yapılmaya devam edilen göz nuru işler sayesinde kadınların büyük bir bölümü kazanç sağlamaktadır. Çocuklarınız için örme bebekler yaparak onlarında mutlu olmalarına sebep olursunuz. İsterseniz de sevdiklerinize kendi ellerinizle yaptığınız örgüleri hediye edebilirsiniz. Boş vakitlerinizi değerlendirmek amacıyla başlanması gereken işler arasında yer alan el emeği ürünlerine olan beğeni oldukça fazladır…

Farklı Tığ İşi Oya Modeli Yapılışı

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.