Kolay Hobiler

En Büyüleyici 12 Tane İğne Oyası Modeli

19 Mart 2020
En Büyüleyici 12 Tane İğne Oyası Modeli

Birbirinden harika tam 12 adet iğne oyası modelini sizler için derledik, sizlerde bunlara bakarak ilham alabilir ve kendinize örnek oluşturabilirsiniz.

İğne Oyası Yapımı İle Birçok Model Tasarlayabilirsiniz

Oya çok uzun yıllardır kültürümüzde bulunan bir işleme sanatıdır. Çiçek motiflerinin ince bir emekle uğraşılarak işlendiği birçok örnek vardır. Örücülük bir sanattır. Örücülüğün ilk olarak ne zaman yapılmaya başladığı kesin olarak bilinmemektedir. Ancak, insanların örtünme ihtiyacını hissettiği zamanlarda kullandıkları giysilere estetik bir hava katmak için el işçiliğine başladıkları düşünülebilir. Örücülük sanatının insanların zevk, beğeni ve yaratıcılık yeteneklerinin artmasıyla gelişme gösterdiği düşünülebilir. Oya sözcüğü on birinci yüzyıldan beri çoğu Türk toplumlarında farklı isimlerle anılsa da süslemek anlamında kullanılmıştır.

İğne Oyası Yapımı

Oyanın birçok farklı şekilde ve teknikte yapılanları vardır. Sadece Türk toplumuna ait olduğunu söylememizin yanlış olmayacağı iğne oyası ise en zarif oya türlerine örnektir. İp ve iğne yardımıyla yapılan iğne oyası toplumumuzda çok yaygın kullanılmaktadır. İğne oyalarına uygun ip, iğne kullanmak oyanın kalitesini arttırmaktadır. İğneye geçirilmiş ip ile oyayı yapmak istediğiniz kumaşın arka yüzünden ön yüzüne iğneyi geçirerek işlenmek istenen motifi işlemek mümkündür.

İğne Oyası Kullanım Alanları

Birçok alanda estetik güzellik katmak için iğne oyaları kullanılmaktadır. Dekoratif amaçlı obje süslemeleri, havlu kenarları, yazma kenarları, örtüler ve daha birçok yer iğne oyası ile süslenmektedir. İğne oyası yapımı ciddi bir el emeği ve özen isteyen bir uğraştır. Estetik güzelliğinin yanı sıra teknik özellikleri ile de iğne oyası ayrı bir el işi olma özelliğine sahiptir.

En Şık Tasarımlı İğne Oyası Modelleri

Çok mu çok güzel iğne oyası modeli
Şirin mi Şirin İğne Oyası Modeli
Yeni Nesil İğne Oyası Modeli
Hediyelik İğne Oyası Modeli
Nostaljik İğne Oyası Modeli
Yeni Kolay İğne Oyası Örneği
İlk Defa Duyacağınız İğne Oyası Modeli
Beğeni Rekoru Kıracak İğne Oyası Modeli
Komşu Kıskandıran İğne Oyası Modeli
Paylaşım rekorları kıran iğne oyası modeli
İğne Oyası Su Yeşili Yazma Kenarı YapılışıZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.