Kolay Hobiler

En Büyüleyici ve Kolay İğne Oyası Modeli Yapılışı

28 Şubat 2020
En Büyüleyici ve Kolay İğne Oyası Modeli YapılışıRenkli tavşan kulakları iğne oyası motifleri ile yapacağınız başörtüleri artık daha güzel. Kolay ve güzel iğne oyası modeli

Yazmalar rengârenk desen ve renklerdeki ince başörtülere verilen isimdir. Eskiden bu yana hala kullanım alanını koruyabilmiş ürünler arasında yer alır. Yazmalar günlük hayatta kullanıldığı gibi çeyizlik olarak da sıkça kullanılmaktadır. Çeyiz geleneğini yaşatan her kadının sandığında mutlaka ama mutlaka çeyizlik yazmalar görebiliriz. Yazmalar el işi yapmayı bilenler için kenarı boş olarak üretilirken oya bilmeyenler içinse kenarları farklı tekniklerle oyalanmış olarak da satılmaktadır.

Tavşan Kulakları İğne Oyası Modeli

Çeyizlik Yazma Çeşitleri ve Fiyatları

Çeyizlik yazmaların paket içi denilen kenarları işlemesiz olanları, iğne oyalı olanları, iğne oyalı olanları ve fabrikalarda üretilmiş olan makine oyalı çeşitleri bulunmaktadır. Oyalama tekniğini bilen kimseler gerek kendi çeyizlerine gerekse başka insanların çeyizlerine yazmalar hazırlayarak ev ekonomilerine de katkıda bulunabiliyorlar. Ülkemizde her şehir ve ilçede bu tarz çeyizlik yazma satan tuhafiyeler bulmak oldukça kolaydır. Büyük şehirlerde ise toptan satım yerleri veya çeyiz çarşılarında bu ürünleri toplu ve daha ekonomik fiyatlara temin edebilme imkânı bulunur.  Yazma oyaları sipariş üzere hazırlatılacağı gibi semt pazarlarında dahi el işçiliği ile süslenmiş ürünleri bulmak mümkün olabiliyor. Hemen her kadın bu oyaları kendi de evlerinde yapabiliyor. Hatta gittikleri yerde de boş oturmamak için yapabildikleri pratik el işleridir. Çeyizlik yazma işlemeyi seven kadınlar hemen her türlü modeli yapabilir ve bunları yazmaların kenarına süs olarak geçirebilir. Şık ve son derece basit birçok yazma oyası modeli bulunuyor.

Tavşan Kulakları İğne Oyası ModeliZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.